Foto: Ruslans Antropovs

Jau pavisam drīz ar devīzi “Mēs esam Jelgava” pilsēta svinēs 757.dzimšanas dienu. Galvenās svētku aktivitātes norisināsies no 27. līdz 29.maijam, kad jelgavniekus un pilsētas viesus priecēs multimediāls šovs uz ūdens, radoši Jelgavas kolektīvu priekšnesumi, teātra izrādes, koncerti, muzikālais ekspresis, atrakciju parki, pastaigas, izstādes un izzinošas aktivitātes.

SVĒTKU GĀJIENS

27.maijā pulksten 17.30 notiks Jelgavas pilsētas svētku gājiens. Tas gadu gaitā ir kļuvis par vienu no galvenajiem svētku notikumiem, pulcējot Jelgavas iestādes, biedrības un organizācijas, skolas un bērnudārzus, mākslinieciskos kolektīvus, uzņēmumus un daudzus citus jelgavniekus, kuri ik gadu kopā mēro ceļu no Lielās un Pulkveža Oskara Kalpaka ielas krustojuma līdz Jelgavas kultūras namam.

KONCERTS-VELTĪJUMS ESTRĀDES MŪZIKAS AIZSĀCĒJAI ELGAI IGENBERGAI

Pērn izcilajai latviešu komponistei, jelgavniecei, pianistei un mūzikas pedagoģei Elgai Igenbergai apritētu 100 gadi. Elga Igenberga ir vienīgā sieviete latviešu estrādes mākslas plejādē, kuras radošo darbu sarakstā ir vairāk nekā 300 skaņdarbu. Svinot komponistes simtgadi, Jelgavas pilsēta savu novadnieci godinās ar īpašu koncertu, kas pirmatskaņojumu brīvdabas koncertzālē Mītava piedzīvos 27.maijā pulksten 20. Komponistes dziesmas jaunos aranžējumos izdziedās tādi mūziķi, kā Aija Vītoliņa, Mārtiņš Kanters, Normunds Rutulis, Latvijas Nacionālā teātra aktieri Agnese Budovska, Madara Botmane un Raimonds Celms.

STUDENTIJA JELGAVAI

Jelgava ir studentu pilsēta, tādēļ svētki nav iedomājami bez Latvijas Lauksaimniecības universitātes iesaistes, kas svētku laikā sagatavojusi neierastas izstādes, koncertu un kuriozu īslugu. Svētku pirmajā dienā, 27.maijā, no pulksten 12 līdz 20 pie Valdekas pils (Rīgas iela 22) būs eksponēta izstāde Studenti Jelgavai, kurā varēs aplūkot dzīvojamo kvartālu maketus un planšetes pilsētas attīstībai. Savukārt 28.maijā no pulksten 13 līdz 16 studentu darbu izstāde būs apskatāma pie Latvijas Lauksaimniecības universitātes Tehniskās fakultātes (Jāņa Čakstes bulvāris 5) būs atrodama studentu darbu izstāde. LLU tautas deju ansambļa Kalve, vīriešu kora Ozols un sieviešu kora Liepa koncertu Jelgavas pils pagalmā varēs baudīt 28.maijā pulksten 14, bet Studentu teātra absurdā ainiņa Murats Hodžirbajevs Šakāļu uzbrukums pie Studentu teātra (Jāņa Čakstes bulvāris 7) notiks pulksten 22.

MULTIMEDIĀLS ŠOVS UZ ŪDENS ATSPULGI

Oriģinālizrādes Atspulgi ierosme meklēta Jelgavas pilsētvidē un pašos jelgavniekos. Tās laikā Driksas ūdeņos caur dažādām mākslas izteiksmes formām: mūziku, ūdens ekrānu, video projekcijām, lāzeru stariem un uguns šaltīm, atdzīvosies slēptākie sapņu tēli un ar lāzeru palīdzību drosmīgi šķels debess pamali, lai tūkstoš varavīksnes krāsās izkrāsotu jelgavnieku cerības.

Pirmo reizi Baltijā, priekšnesumā tiks izmantoti lieljaudas uguns efekti, kur uguns šausies debesīs astoņu metru augstumā. Izrādes mūziku komponējis Gints Saulītis, kurš iedvesmojies no Jelgavas divu upju atspulga mierīgā rituma, pilsētas burzmas un jelgavnieku cilvēciskajiem stātiem, kas neviļus izrādes stāstā modinājis emocijām bagātu, dramatiski trauslu un varbūt pat sentimentālu jūtu atspoguļojumu.

Orģinālizrādi Atspulgi uz Driksas varēs vērot līdz ar tumsas iestāšanos no 27. līdz 29.maijam. Tā norisināsies no pulksten 23 līdz 1, un skatītāji aicināti to vērot no Pasta salas. Izrādes garums: 7 minūtes ar atkārtojumiem visa vakara gaitā.

NELEGĀLAIS KORIS

27. un 28.maijā pulksten 21 pašvaldības iestādes Pilsētsaimniecība pagalmā, Pulkveža Oskara Kalpaka ielā 16A, notiks Ādolfa Alunāna Jelgavasteātra izrāde Lelde Jauja Nelegālais koris. Tā vēstīs par Covid-19 pandēmijas laiku, kad Latvijā izsludināts ārkārtējais stāvoklis, un no tā izrietošie cilvēku pulcēšanās ierobežojumi. Darbības vieta – nomaļa garāža. Jauktā kora diriģents ir noorganizējis kora mēģinājumu, riskējot par to tikt sodīts. Uz mēģinājumu ierodas tikai neliela daļa dziedātāju. Diriģents ir aizkustināts par cilvēku dziedātdegsmi, lai gan dziedātāju ierašanās patiesie iemesli atšķiras. Režisore – Dace Vilne.

MĒS MĪLAM DEJĀ

Labākie Latvijas tautas deju ansambļi satiksies Jelgavā 28.maijā pulksten 19 brīvdabas koncertzālē Mītava, kur norisināsies par tradīciju kļuvušais koncerts Mēs mīlam dejā. Dejas mīlestība jau divus gadu desmitus vienojusi vadošos deju ansambļus, kopā izdejotas simtiem skaistākās latviešu skatuviskās dejas – gan zelta fonds, gan jaunrades dejas. Šogad jubilejas koncertā deju ansambļi iemirdzēsies ne tikai 2023.gada Deju svētku, bet arī savās jaunākajās un skaistākajās dejās. Piedalās: TDA Lielupe, Dancis, Teiksma, Rotaļa, Vektors, JDK Sadancis, DA Daiļrade, VPDK Mana Rotaļa.

Šogad Jelgavas dzimšanas dienas pasākumu kalendārs ir notikumiem bagāts. Amatiermākslas kolektīvu uzstāšanās pilsētas kvartālos, 3×3 basketbola turnīrs, sacensības paraburāšanā, Jelgavas Bigbenda koncerts, Svētku Andele, BMX paraugdemonstrējumi – šos un daudzus citus svētku pasākumus meklē  šeit.

youtube icon
Abonēt youtube