Publicitātes foto

Šī gada 18. jūnijā Ventspilī tiks atklāts zinātnes centrs “VIZIUM”, kas būs unikāla vieta Latvijā, kurā ar tehnoloģiju, radošo darbnīcu un zinātnes šovu palīdzību visu vecumu interesentus izglītos par STEM jomu – zinātni, tehnoloģijām, inženierzinātnēm un matemātiku.

Atklāšanas pasākumu varēs apmeklēt ikviens, piedaloties dažādās bezmaksas aktivitātēs, kas tiks organizētas pie zinātnes centra, kā arī apmeklējot VIZIUM ekspozīciju zāles.

Zinātnes centrs “VIZIUM” ir daudzfunkcionāls zinātnes un tehnoloģiju komplekss, kas darbosies Ventspilī, Rūpniecības ielā 2. Zinātnes centra apmeklētājiem būs iespēja mijiedarboties ar vairāk kā 80 interaktīviem un izglītojošiem eksponātiem septiņās tehnoloģijām un dabaszinātnēm veltītās galerijās. “VIZIUM” būs pieejamas arī tehniski radošās darbnīcas un zinātnes šovi, kas piešķirs zinātnes centra apmeklējumam papildus vērtību, pastāsta pārstāvji.

Zinātnes centra eksponāti ir izveidoti, lai apmeklētājam ļautu izmēģināt, izjust, aptaustīt un izdzīvot jaunu pieredzi, ko dzīvē bieži vien nebūs pat mēģinājuši, tādējādi ļaujot labāk izprast viedās tehnoloģijas, matemātiku, fiziku, ģeogrāfiju un dabaszinātnes.

Arī pašiem mazākajiem zinātnes centra apmeklētājiem ir nodrošinātas ekspozīcijas un aktivitātes, kas izglītos un jau no mazotnes veicinās interesi par mūsdienu tehnoloģijām. Salīdzinot ar citiem zinātnes centriem Latvijā un pasaulē, zinātnes centra “VIZIUM” ekspozīcija atšķiras ar to, ka tā veidota kā viens vienots arhitektonisks risinājums, kā arī ekspozīcijā plašāk un vairāk integrētas dažādas tehnoloģijas, piemēram, virtuālā realitāte, projekcijas, simulatori u.c.

Papildus eksponātu izstrādei zinātnes centrā tiek izstrādātas 22 izglītojošas mācību programmas dažāda vecuma bērniem un pedagogiem. Ģimenēm ar bērniem izveidotas 12 izglītojošas aktivitātes – 6 tehniski radošās darbnīcas un 6 zinātnes šovi, kur apmeklētāji varēs gan paplašināt skolā apgūtās zināšanas, gan izzinot eksponātus vēl detalizētāk un padziļinātāk, gan veicot dažādus eksperimentus.

Pēc eksponātu zāles un zinātnes šovu apmeklējumiem ikvienam zinātnes centra apmeklētājam būs iespēja ieturēt gardu maltīti zinātnes centra kafejnīcā, izbaudīt skaisto skatu uz Ventspili un uzņemt fotoattēlu uz “VIZIUM” plašās terases vai skatu platformas!

Komentāri 0

youtube icon
Abonēt youtube