Foto: Bērnu klīniskā universitātes slimnīca

Bērnu slimnīcā noris sagatavošanās darbi vērienīgai Ambulatorā veselības centra rekonstrukcijai. Kamēr tiks rekonstruēta Ambulatorā veselības centra jeb poliklīnikas ēka, uz kuru pie Bērnu slimnīcas speciālistiem dodas bērni no visas Latvijas, pacienti tiks gaidīti citās telpās. Pārcelšanās uz pagaidu telpām sākas 16.jūnijā, ziņo pārstāvji.

17.jūnijā ambulatorās vizītes un izmeklējumi Bērnu slimnīcas poliklīnikā nenotiks, bet jau 20.jūnijā pacienti tiks gaidīti poliklīnikas vajadzībām pielāgotajā ēkā. Lūgums sekot norādēm, kur no 20.jūnija atradīsies poliklīnika un pacientu reģistratūra R2.

Bērnu slimnīca sper nākamo soli, lai augtu lielāka, stiprāka, gudrāka un draudzīgāka pacientiem un viņu vecākiem, kā arī ērtāka darbiniekiem. Ambulatorā veselības centra rekonstruētajā ēkā būs teju 100 telpas, kuras paredzētas vizītēm, izmeklējumiem un procedūrām. Plašās uzgaidāmās zonas un vienotā reģistratūrā uzlabos pacientu plūsmas organizēšanu un ļaus visiem justies ērti. Šajā ēkā atradīsies arī Neatliekamās medicīniskās palīdzības un observācijas nodaļa (NMPON), kura arī tuvākajā laikā pārcelsies uz pagaidu telpām. Rekonstruēto ēku un citus korpusus savienos koridori, kas pārvietošanos un pacientu transportēšanu padarīs vieglāku. Plānots, ka pārbūves darbi ilgs aptuveni pusotru gadu.

Ambulatorā veselības centra un Neatliekamās medicīniskās palīdzības un observācijas nodaļas ēkas rekonstrukcija ir daļa no vērienīgiem Bērnu slimnīcas infrastruktūras uzlabošanas darbiem, kuriem ir jānoslēdzas 2024.gadā, radot modernāko bērnu slimnīcu Baltijā. Apjomīgi investīciju projekti palīdz Bērnu slimnīcai augt stiprākai, gudrākai un draudzīgākai. Slimnīcas teritorijā turpinās Bērnu un jauniešu psihiskās veselības centra būvniecības darbi un ir uzsākta Veselības aprūpes attīstības centra projektēšana. Tuvākajā laikā plānots uzsākt telpu rekonstrukciju Paliatīvās aprūpes nodaļai, kā arī telpu pielāgošanu Barnahus – vienas pieturas aģentūras izveidei bērniem, kas cietuši no vardarbības. Tiks būvēts arī Epilepsijas un miega medicīnas centrs. Pagājušajā gada nogalē atklāts jaunais Rehabilitācijas centrs.

Vienlaikus visā slimnīcas teritorijā norit labiekārtošanas un mobilitātes uzlabošanas darbi, kas paredz arī parka zonas gājēju celiņu un atraktīva rotaļu laukuma ierīkošanu, jauna žoga uzstādīšanu un plašākas autostāvvietas izveidi pacientu un darbinieku ērtībām.

Bērnu slimnīcā pēc rekonstrukcijas darbu pabeigšanas būs plašākas un drošākas telpas ārstniecībai, aprūpei, sarunām ar vecākiem un darbinieku labsajūtai, jaunas iekārtas efektīvai ārstniecībai, kā arī piemērota vide apmācībām un inovāciju ieviešanai, ērtāka pārvietošanās slimnīcā un tās teritorijā, patīkama ārtelpa spēku atgūšanai.

youtube icon
Abonēt youtube