Foto: Rīta kafija

Pēc nokrišņiem bagātās nedēļas, arī turpmākajās dienās vēl palaikam gaidāms lietus. Otrdien un trešdien nokrišņi mitēsies, tomēr Līgo svētkiem šī brīža prognozes ir mainīgas un, ņemot vērā, ka laikapstākļus kopumā nosaka ciklonu darbība, nokrišņu varbūtība pastāv.

Piektdien laika apstākļus noteiks augsta spiediena atzars. Gaidāms mainīgs mākoņu daudzums. Vietām īslaicīgi līs. Pūtīs lēns līdz mērens ziemeļrietumu, rietumu vējš. Minimālā gaisa temperatūra nakts stundās būs +8…+14°, savukārt dienā gaiss iesils līdz +17…+22°.

Sestdien laika apstākļus turpinās noteikt augsta spiediena atzars, tomēr dienas laikā tā ietekme pakāpeniski mazināsies. Naktī mākoņu daudzums no rietumiem sāks palielināties un dienas laikā no rietumiem Latviju šķērsos nokrišņu zona, daudzviet līs, iespējams arī pērkona negaiss. Naktī pūtīs lēns vējš, bet dienā tas nedaudz pastiprināsies un iegriezīsies no dienvidu puses. Gaisa temperatūra naktī būs +8…+12°, piekrastes rajonos nedaudz siltāk – tur  +11…+15°, savukārt dienas maksimums būs +16…+21° robežās.

Svētdien no ziemeļiem pastiprināsies zema spiediena ieplakas ietekme. Laiks būs mākoņains, tikai vietām vairs skaidrosies. Nakts pirmajā pusē valsts austrumu daļā gaidāms lietus, bet jau no rīta no dienvidrietumiem pietuvosies jauna nokrišņu zona – daudzviet līs, iespējams arī pērkona negaiss. Pūtīs lēns līdz mērens dienvidrietumu, rietumu vējš. Minimālā gaisa temperatūra naktī ir gaidāma +12…+15° robežās, savukārt maksimālā dienā būs +17…+22°, vien piekrastes rajonos nedaudz vēsāks – tur +15…+18°.

Nākamās nedēļas sākumā nokrišņi vēl saglabāsies. Pirmdien vēl gandrīz visā valsts teritorijā gaidāms lietus, dienvidos līs ilgstoši, vietām pat stipri. Diennakts gaišajās stundās termometra stabiņš nepakāpsies virs +20° atzīmes. Naktī uz otrdienu nokrišņi pakāpeniski mitēsies un iestāsies sausāks laiks, kas saglabāsies līdz svētku dienām. Gaisa temperatūra nedaudz palielināsies – vietām iesils līdz +21…+23°.

Pēc pašreizējam prognozēm, Līgo un Jāņu dienā laika apstākļus noteiks aktīvs ciklons. Vēl Līgo dienā termometra stabiņš valsts teritorijas lielākajā daļā var pietuvoties +25° atzīmei, bet no dienvidrietumiem Latviju sasniegs nokrišņu zona un Jāņu naktī, kā arī pēc tam dienā sagaidāms lietus.

youtube icon
Abonēt youtube