Foto: Latvijas Valsts ceļi

Valsts ceļu tīklā turpinās aktīva būvdarbu sezona, darbi notiek visos valsts reģionos vairāk nekā 80 posmos. Visvairāk būvdarbu posmu ir uz reģionālajiem autoceļiem.

Zemgalē sākas būvdarbi uz autoceļa Jelgava-Iecava (P93) pie Garozas, Kurzemē – autoceļa Līgas-Kandava-Veģi (P130) posmā no Līgām līdz pagriezienam uz Pūcēm (V1474) un no Sabiles līdz Veģiem, informē VSIA Latvijas Valsts ceļi

No pirmdienas, 27.jūnija, atjaunoti ierobežojumi remontposmos, kur tie bija samazināti svētku brīvdienās.

Uz Ventspils šosejas (A10) no Talsiem līdz Aizupēm ieviests papildu luksoforu posms, bet posmā no Kūdras līdz pagriezienam uz Smārdi turpinās plaši ierobežojumi, šo posmu ieteicams apbraukt, izmantojot maršrutu pa Liepājas šoseju.

Lielākie satiksmes ierobežojumi uz valsts galvenajiem autoceļiem ir Valmieras šosejas (A3) posmā no Kalnozoliem līdz Rubenei, kur vienā posmā satiksmi regulē ar luksoforu (izņemot brīvdienas un nakts stundas), ātruma ierobežojums 50 un 70 km/h, platuma ierobežojums 3 m, paredzamais remontposma šķērsošanas laiks 23 minūtes. Jelgavas šosejas (A8) posmā no Rīgas līdz Jaunolainei satiksme abos virzienos organizēta pa vienu brauktuvi, katrā virzienā viena braukšanas josla; ātrums ierobežots līdz 50 un 70 km/h, posma šķērsošanai nepieciešamas 20-45 minūtes. Savukārt Ventspils šosejas (A10) posmā no Kūdras līdz Smārdes pagriezienam līdz piecos posmos satiksmi regulē luksofori vai satiksmes regulētāji. Ātruma ierobežojums 50 un 70 km/h, platuma ierobežojums – 3,25 m, paredzamais remontposma šķērsošanas laiks 50 minūtes; lai apbrauktu remontdarbu posmu, aicina izmantot alternatīvo maršrutu pa Liepājas šoseju un autoceļu Jelgava (Tušķi)-Tukums (P98).

Ventspils šosejas (A10) posmā no Talsiem līdz Aizupēm ir divi luksoforu posmi, ātruma ierobežojums 50 un 70 km/h, paredzamais būvobjekta šķērsošanas laiks 30 minūtes.

Lielākie satiksmes ierobežojumi uz valsts reģionālajiem autoceļiem ir autoceļa Rīga-Ērgļi (P4) posmā no Rīgas apvedceļa (A5) līdz pagriezienam uz Tīnūžiem līdz septiņiem luksoforu posmiem, ātrums ierobežots līdz 50 un 70 km/h, posma šķērsošanas laiks – stunda un 40 minūtes. Posmu iespējams apbraukt pa autoceļu Inčukalns-Ropaži-Ikšķile (P10) un Ulbroka-Ogre (P5). Autoceļa Butnāri-Saldus-Ezere (P105) posmā no Kursīšiem līdz Lietuvas robežai ir līdz astoņiem luksoforu posmiem, braukšanas ātruma ierobežojums darbu vietā 50 km/h, platuma ierobežojums 2,75 m. Paredzamais posma šķērsošanas laiks – pusotra stunda. Tāpat autoceļa Smiltene-Gulbene (P27) posmā no pagrieziena uz Ranku līdz Gulbenei ir līdz sešiem luksoforu posmiem, ātruma ierobežojums 50 un 70 km/h, posma šķērsošanas nepieciešama stunda.

Autoceļa Limbaži-Salacgrīva (P12) posmā no Korģenes līdz Vecsalacai vienā posmā satiksmi regulē ar luksoforiem, ātruma ierobežojums 50 un 70 km/h, paredzamais remontposma šķērsošanas laiks 50 minūtes. Autoceļa Smiltene-Valka (P24) posmā no Valkas novada robežas līdz Valkai ir divi luksoforu posmi, ātruma ierobežojums 50 un 70 km/h, paredzamais posma šķērsošanas laiks 50 minūtes, bet autoceļa Pļaviņas-Madona-Gulbene (P37) posmā no Madonas līdz Dzelzavai ir trīs ar luksoforu regulēti posmi, ātruma ierobežojums 50 un 70 km/h, paredzamais remontposma šķērsošanas laiks – 40 minūtes.

Autoceļa Krāslava-Dagda (P61) posmā no Veceļiem līdz Vorzovai ir trīs luksoforu posmi, ātruma ierobežojums 50 un 70 km/h, būvobjekta šķērsošanas laiks 37 minūtes.   Savukārt autoceļa Ventspils (Leči)-Grobiņa (P111) posmā no Užavas līdz Jūrkalnei ātruma ierobežojums 50 un 70 km/h, paredzamais būvobjekta šķērsošanas laiks 30 minūtes.

Autoceļa Ventspils-Kuldīga-Saldus (P108) posmā no Ķimales līdz krustojumam ar autoceļu Ēdole-Liedikas (V1288) ir viens luksoforu posms, ātruma ierobežojums 50 un 70 km/h, paredzamais remontposma šķērsošanas laiks 30 minūtes. Autoceļa Tukums-Kuldīga (P121) posmā no Ventspils šosejas (A10) līdz Grenčiem ir līdz diviem luksoforu posmiem, ātruma ierobežojums 50 km/h, platuma ierobežojums 3 m. Posmā liegta kustība kravas transportam. Paredzamais remontposma šķērsošanas laiks – 30 minūtes.

Autoceļa Jaunkalsnava-Lubāna (P82) posmā no Ļaudonas līdz krustojumam ar autoceļu Krāslava-Preiļi-Madona (P62) ir viens luksoforu posms, ātruma ierobežojums 50 un 70 km/h, paredzamais būvobjekta šķērsošanas laiks 30 minūtes, bet autoceļa Augšlīgatne-Skrīveri (P32) posmā no Ķeipenes līdz Madlienai ir līdz diviem luksoforu posmiem, ātruma ierobežojums 50 un 70 km/h, paredzamais remontposma šķērsošanas laiks 30 minūtes.

Autoceļa Jelgava-Iecava (P93) posmā pie Garozas ir viens luksoforu posms, ātruma ierobežojums 70 km/h, paredzamais remontposma šķērsošanas laiks 25 minūtes, bet autoceļa Līgas-Kandava-Veģi (P130) posmā no Līgām līdz pagriezienam uz Pūcēm (V1474) vienā posmā satiksmi regulē ar luksoforu vai satiksmes regulētāju palīdzību. Ātruma ierobežojumi 50 un 70 km/h, remontposma šķērsošanas laiks 25 minūtes.

Autoceļa Garkalne-Alauksts (P3) posmā no Allažmuižas līdz Mālpilij pa dienu darbojas viens luksoforu posms, ātruma ierobežojums 70 km/h, platuma ierobežojums 3 m. Paredzamais remontposma šķērsošanas laiks 25 minūtes; Autoceļa Augšlīgatne-Skrīveri (P32) posmā no Zaubes līdz Bērzam līdz vienā posmā satiksmi regulē ar luksoforu, ātruma ierobežojums 50 un 70 km/h, paredzamais būvobjekta šķērsošanas laiks 25 minūtes.

Savukārt autoceļa Alūksne-Liepna (P41) posmā no Liepnas līdz Malienai ir viens luksoforu posms, ātruma ierobežojums 50 un 70 km/h. Paredzamais remontposma šķērsošanas laiks 25 minūtes.

youtube icon
Abonēt youtube