Foto: Pixabay

Jūnija mēneša pēdējās dienas tiks aizvadītas ar karstu laiku – nedēļas sākumā vietām gaiss iesils līdz pat +33 grādiem pēc Celsija. Līdz ar karstumu, daudzviet var sagaidīt ne tikai gubu mākoņus ar lietusgāzēm, bet arī pērkona negaisu.

Naktīs termometra stabiņš nenoslīdēs zemāk par +17…+22 grādiem, zemākajai gaisa temperatūrai saglabājoties piekrastes rajonos, informē Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas dienests.

Pirmdien, 27.jūnijā, debesis būs daļēji mākoņainas. Tā kā laika apstākļus Latvijā turpinās noteikt anticiklons ar centru virs Baltkrievijas, nokrišņi nav gaidāmi. Vējš būs lēns, un naktī minimālā gaisa temperatūra būs +16…+22 grādu robežās. Savukārt dienā gaiss galvenokārt iesils līdz +28…+33 grādiem, nedaudz vēsāks būs vien vietām līča piekrastē +24…+28 grādi.

Otrdien, 28.jūnijā, mākoņu daudzums debesīs būt mainīgs.

Mazinoties anticiklona ietekmei, pēcpusdienā vietām, galvenokārt austrumu rajonos, gaidāmas lietusgāzes, kā arī iespējams pērkona negaiss.

Saglabāsies lēns vējš. Naktī gaiss atdzisīs līdz +17…+22 grādiem, bet dienā maksimālā gaisa temperatūra daudzviet sasniegs +28 …+33 grādus, piekrastes rajonos gan termometra stabiņš saglabāsies pie +23…+27 grādu atzīmes.

Trešdien būs daļēji mākoņains laiks. Naktī lokāli, bet dienā jau daudzviet gaidāmi nokrišņi, kā arī ir iespējams pērkona negaiss. Turpinās pūst lēns vējš, kas dienā pakāpeniski iegriezīsies no austrumu puses. Naktī minimālā gaisa temperatūra ir gaidāma +18…+21 grāda robežās. Dienā maksimālā gaisa temperatūra būs nedaudz zemāka nekā iepriekšējās dienās – lielākajā dāļā valsts teritorijas +24…+29 grādi, piekrastes rajonos tā saglabāsies vēl par pāris grādiem zemāka.

Pēdējā jūnija dienā un pirmajā jūlija datumā mākoņu daudzums debesīs būs mazs un lielākoties spīdēs saule. Naktī uz ceturtdienu vietām austrumu daļā vēl būs īslaicīgs lietus, tomēr piektdien būtiski nokrišņi nav gaidāmi. Dominēs lēns austrumu puses vējš. Naktīs gaiss atdzisīs līdz +18…+21 grādam, bet dienās, līdzīgi kā iepriekš, maksimālā gaisa temperatūra galvenokārt ir gaidāma +26…+30 grādu robežās ar vēsāku laiku piekrastē.

Šī brīža prognoze liecina, ka nākamajās brīvdienās lielākajā daļā valsts teritorijas būs sauss laiks, iespējams, ka vietām īslaicīgi uzlīs.

Tāpat kā visā nedēļas garumā, arī brīvdienās turpinās pūst lēns vējš, un gaisa temperatūra dienās atsevišķos rajonos aizsniegsies līdz +30 grādu robežai.

youtube icon
Abonēt youtube