Foto: Gints Amoliņš

Nākamnedēļ – 3.jūlijā, plkst. 20.35 – Latvijas Televīzijā būs skatāms dokumentāls stāsts Donbass: Dzīvības apskāviens, kurā žurnālists Gints Amoliņš un operators Ingus Graudiņš Ukrainā, Donbasa frontē, paši nokļūstot zem Krievijas artilērijas apšaudēm, dodas līdzi brīvprātīgajiem, kas ved palīdzību un atpakaļceļā evakuē cilvēkus.

Donbasa frontē joprojām dzīvo tūkstošiem cilvēku, kuri ik dienu cieš no Krievijas apšaudēm. Krievijas uzbrukumu lokam arvien ciešāk savelkoties arī ap Lisičansku, Latvijas Televīzijas komanda devās uz šo frontes pilsētu, kas ieskauta nerimstošā kara dunā.

“Šis ir smagākais stāsts, ko jebkad esmu veidojusi. Un ne tikai manu patiesi varonīgo kolēģu Ginta un Ingus fiksēto unikālo videoliecību dēļ. Nē, šis stāsts tirdī, gruzd un nedod miera, pieprasot man godīgi atbildēt uz daudziem ļoti nepatīkamiem jautājumiem: “Vai es spētu kā mūsu varoņi, brīvprātīgie, pavisam jauni cilvēki, ziedoties, riskējot ar dzīvību savu līdzcilvēku labā? Vai man pietiktu dūšas nepamest dzimteni grūtā brīdī? Vai es, tieši es, daru visu iespējamo neiedomājamā ļaunuma apturēšanai? Vai tikai manī jau neieskanās samierināšanās tonis?” Tie ir ārkārtīgi neērti jautājumi, jo sevišķi, ja jāuzdod pašam sev. Bet tikai tā, manuprāt, iespējams saglabāt pašcieņu un taisnu mugurkaulu,” teic dokumentālā stāsta režisore Dace Kokle.

Lasiet arī: Aiztur jauniešus par Ukrainas karoga dedzināšanu Vērmanes dārzā

Filma vēstīs par pašaizliedzīgu riskēšanu ar pašu dzīvību, palīdzēšanu, uzklausīšanu un arī mierināšanu. Tā vien šķitīs, ka brīvprātīgo darbu caurvij motīvi, kas ieskanas populārās ukraiņu rokgrupas Okean Elzy dziesmā Обійми jeb Apskauj. Ar Okean Elzy atļauju šī mūzika izmantota arī filmas tapšanā.

youtube icon
Abonēt youtube