Foto: Pixabay

Aizvadītājā nedēļā, no 27.jūnija līdz 3.jūlijam, jaunatklāto Covid – 19 gadījumu skaits Latvijā pieaudzis par 93,3%, salīdzinot ar nedēļu iepriekš. Respektīvi no 1 523 līdz 2 944 gadījumiem, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) dati.

Par 42% pieaudzis arī stacionēto pacientu skaits ar Covid infekciju, vidēji slimnīcās dienā nonākot 19 cilvēkiem.

Visaugstākā saslimstība novērota sociāli aktīviem cilvēkiem vecuma grupā 20-69 gadi. Covid-19 gadījumu pieaugums novērojams visā Latvijā, tomēr straujāk tas notiek Rīgā, Vidzemē un Pierīgā.

Arī Eiropas Savienības un Eiropas Ekonomikas zonas vidējais rādītājs jau no jūnija sākuma pieaug un vairākās Eiropas valstīs situācija ar Covid-19 pasliktinās, Latvijas saslimstības rādītāji ir būtiski zemāki par ES vidējo.

SPKC atgādina, ka Covid-19 slimnieka kontaktpersonai septiņas dienas pēc pēdējā kontakta ieteicams palikt mājās un nekontaktēties ar citiem cilvēkiem, bet ja tas nav iespējams, tad būt atbildīgam par citu cilvēku veselību un sabiedriskās vietās lietot ne zemākas klases kā FFP2 respiratoru, tai skaitā veicot darba pienākumus, esot telpā, kur atrodas vairāk par vienu cilvēku. Jāatceras, ka Covid-19 inficēta persona kļūst infekcioza divas dienas pirms simptomu paradīšanās un respirators šādos gadījumos ievērojami samazina inficēšanās risku citiem cilvēkiem.

Lasiet arī: Aptur Covid-19 uzziņu tālruņa 8989 darbību

Vakcinācija pret Covid-19 būtiski samazina risku saslimt smagā formā. Tādēļ SPKC aicina iedzīvotājus, kas pieder veselības riska grupām – seniorus (65 gadi un vairāk), kā arī personas ar hroniskām slimībām, pazeminātu imunitāti individuāli konsultēties ar savu ģimenes ārstu un lemt par primārās vakcinācijas vai balstvakcinācijas veikšanu.

youtube icon
Abonēt youtube