Šī gada jūnijā Latvijas Republikas Saeima pieņēma likumu Par padomju un nacistisko režīmu slavinošu objektu eksponēšanas aizliegumu un to demontāžu Latvijas Republikas teritorijā, kas nosaka, ka arī tā sauktais Uzvaras piemineklis Pārdaugavā ir jādemontē ne vēlāk kā līdz šī gada 15.novembrim. Kāds šobrīd ir pieminekļa demontāžas statuss?

Ņemot vērā, ka līdz brīdim, kad padomju un nacistisko režīmu slavinošiem objektiem jābūt demontētiem, ir atlikušas 125 dienas, ziņu portāls BNN sazinājās ar Rīgas domes Komunikācijas pārvaldi (RDKP), lai uzzinātu, kā veicas ar demontāžas darbiem.

Darbs pie pieminekļa demontāžas organizēšanas norit nepārtraukti, un objekts tiks nojaukts Saeimas noteiktajos termiņos, informē RDKP.

«Plānots, ka šīs nedēļas beigās sanāks speciāli izveidotā darba grupa pilsētas izpilddirektora vadībā, lai apkopotu procesa pēdējās aktualitātes. Ņemot vērā, ka šis ir nacionālās drošības jautājums, vairāk par demontāžas procesu pagaidām atklāt nevaram,» uzsver RDKP.

Jau iepriekš ziņots, ka Saeima, šī gada 16.jūnijā, galīgajā lasījumā pieņēma likumu, kas paredz demontēt padomju un nacistisko režīmu slavinošus objektus, tostarp pieminekli Pārdaugavā. Šo objektu demontāža būs jāveic līdz šī gada 15.novembrim, un to darīt būs pienākums pašvaldībai, kuras teritorijā objekts atrodas.

Kopumā Latvijas teritorijā ir ap 300 pieminekļu, piemiņas plākšņu un memoriālo objektu, kas veltīti padomju okupācijas režīmam un armijai, teikts likuma anotācijā.

youtube icon
Abonēt youtube