Foto izgūts no Facebook @Janis Skujenieks

Pirmdien, 25.jūlijā mūžībā devies latviešu dzejnieks, atdzejotājs un literatūrkritiķis Knuts Skujenieks, vietnē “Facebook” pavēstījis rakstnieka dēls Jānis Skujenieks. 

Dzejnieks zimis 1936.gada 5.septembrī Rīgā rakstnieka Emīla Skujenieka ģimenē.

No 1954.līdz 1956. gadam Skujenieks studēja Latvijas Valsts univeristātes Vēstures un filoloģijas fakultātē, bet 1956.—1961.gadā Maskavā Gorkija Literatūras institūtā.

Savulaik viņu apcietināja un apsūdzēja par pretpadomju aģitāciju un propagandu un par neziņošanu par sarunu ar personu, kura stāstīja savas idejas par Latvijas atbrīvošanu un par darbību grupā Baltijas federācija. Notiesāts uz septiņiem gadiem stingra režīma kolonijā (Mordovijā, 1962.-1969.gads).

Pēc atgriešanās no izsūtījuma 1972.gadā viņu uzņēma LPSR Rakstnieku savienībā, 1978.gadā tika publicēta pirmā Skujenieka dzejoļu grāmata.

Viņa darbi ir atdzejoti zviedru, ukraiņu, armēņu, lietuviešu, angļu, krievu un citās valodās. Skujenieka dzejoļu krājumi ir izdoti Zviedrijā, Ukrainā un Armēnijā. Pats viņš ir atdzejojis no krievu, senebreju, ukraiņu, spāņu, grieķu, lietuviešu, maķedoniešu, somu, zviedru, dāņu un poļu valodas.

Saistītās tēmas:

youtube icon
Abonēt youtube