Foto: Pixabay

Valsts drošības dienests (VDD) šā gada 18.jūlijā lūdza prokuratūru uzsākt kriminālvajāšanu pret personu par spiegošanu Baltkrievijas militārā izlūkdienesta uzdevumā.

Minēto Baltkrievijas pilsoni uz aizdomu pamata par Krimināllikuma 85.pantā paredzēto noziedzīgo nodarījumu, t.i., spiegošanu, VDD ciešā sadarbībā ar Militārās izlūkošanas un drošības dienestu (MIDD) aizturēja šā gada 15.februārī.

Izmeklēšanas gaitā noskaidrots, ka persona Baltkrievijas militārā izlūkdienesta uzdevumā slēpti fotografējusi un filmējusi Latvijas aizsardzības sistēmas objektus, elektroapgādes kritisko infrastruktūru, kā arī nozīmīgus civilās infrastruktūras objektus. Dienesta izmeklēšanas gaitā iegūtā informācija liecina, ka persona ieguvusi izlūkinformāciju par vismaz 17 valstiski svarīgiem objektiem.

VDD vērtējumā šāda rakstura informācija Baltkrievijai, kā arī tās sabiedrotajai Krievijai varētu būt noderīga iespējama militāra konflikta gadījumā ar NATO, tajā skaitā Latviju, lai plānotu diversijas vai uzbrukumus militāriem objektiem un valsts kritiskajai infrastruktūrai. Tādējādi personas nelikumīgā veidā iegūtā un Baltkrievijas militārajam izlūkdienestam nodotā informācija potenciāli varētu nodarīt būtisku kaitējumu Latvijas valsts pamatfunkciju nodrošināšanai un aizsardzības spējām militāra konflikta apstākļos.

Lasiet arī: Ziņas: Ukrainas bēgļus, visticamāk, noklausās Krievijas specdienesti

Izmeklēšanas gaitā noskaidrots, ka Baltkrievijas pilsonis slepenai sadarbībai savervēts un apmācīts Baltkrievijas teritorijā.

VDD atgādina, ka neviena persona nav uzskatāma par vainīgu, kamēr tās vaina nav atzīta likumā noteiktajā kārtībā.

youtube icon
Abonēt youtube