Foto: President of Ukraine/Flickr

Ja mēs brīdinātu ukraiņus, ka Krievija plāno uzbrukumu, Ukraina noturētos vien trīs dienas, tā intervijā The Washington Post norādījis Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis.

“Es nesaku, ka tāda bija ideja, taču kopumā mūsu iekšējā sajūjta bija pareiza – ja mēs radīsim haosu iedzīvotājos pirms iebrukuma, krievi mūs aprīs. Tāpēc, ka haosa laikā cilvēki bēg prom no valsts,” izteicies Zelenskis.

Lasiet arī: Krievija pavēstes par kritušajiem izsūta uz 1974.gada veidlapām

Iepriekš Zelenskis paudis uzskatu, ka stratēģiski Krievijai nav iespēju uzvarēt šajā karā. «Mums ir jāturas, lai arī taktiskajos līmeņos valsts – teroriste justu savu zaudējumu. Jāturas dienvidos, austrumos un visur. Ir jāturas aizsardzībā, dimplomātijā un politikā. Jāturpina saglabāt mūsu vienotība, ne tikai līdz uzvarai, bet arī pēc tās, lai kvalitatīvi atjaunotu visu okupantu sagrauto. Ticu, ka mēs to visu paveiksim,» uzsvēris valsts vadītājs, piebilstot, ka Ukraina un tās cilvēki, kā arī iespējas ir daudz stiprākas par jebkurām krievu raķetēm.

Kā zināms, Krievija Ukrainas teritorijā iebruka 24.februārī agri no rīta. Kopš tā laika, pēc ukraiņu aplēsēm, karā miruši vairāk nekā 360 bērni, bēgļu gaitās devušies vairāki miljoni cilvēku, bet dzīvību zaudējuši vairāk nekā 43 000 krievu karavīru. Neskatoties uz to, Krievija joprojām turpina uzbrukt un šonedēļ izskanējis, ka tuvāko nedēļu laikā tā plāno veikt masīvu uzbrukumu Ukrainai no Baltkrievijas teritorijas.

Saistītās tēmas: KarškrievijapavēstesUkrainaZelenskis

youtube icon
Abonēt youtube