Foto: Utochka Blogger/Flickr

Krievu filosofs, viens no galvenajiem ideoloģijas “krievu pasaule” radītājiem Aleksandrs Dugins hospitalizēts pēc tam, kad, uzsprāgstot automašīnai, bojā gājusi viņa meita, žurnāliste un propagandiste Darja Dugina. Par to savā Telegram kanālā paziņojis politologs Sergejs Markovs.

Viņš piebildis, ka Dugins nokļuvis slimnīcā pēc tam, kad apmeklējis savas meitas bojāejas vietu, vēsta Unian.

Krievijas Ārlietu ministrijas oficiālā pārstāve Marija Zaharova jau piedraudējusi Ukrainai saistībā ar Darjas Duginas nāvi, tā, atsaucoties uz Kremļa medijiem, vēsta Unian.

Viņa paziņojusi, ka gadījumā, ja Kijiva būs saistīta ar Duginas nogalināšanu, Krievija ierunāsies par “valsts terorismu”. Par Ukrainas dalību aktīvi ziņo Kremļa kontrolētās organizācijas.

Ukrainas Prezidenta biroja vadītāja padomnieks Mihails Podoļaks paziņojis, ka Ukraina nav saistīta ar Darjas Duginas automašīnas uzspridzināšanu.

Darja Dugina mirusi, uzsprāgstot savam tēvam piederošajam džipam, naktī uz 21.augustu Piemaskavā. Viņa strādājusi krievu medijos, attaisnojot Krievijas pastrādātos noziegumus Ukrainā un aicinot nogalināt ukraiņus.

Tiek pieļauts, ka par mērķi visdrīzāk bijis pats Dugins, nevis viņa meita, vai arī abi kopā. Darja iesēdusies tēva automašīnā, kamēr pats Dugins pēdējā brīdī pārdomājis braukt kopā. Neilgi pēc tam automašīna uzsprāgusi un Dugina meita gājusi bojā notikuma vietā.

Dugins ir filosofs, politologs, “krievu pasaules” un jauneirāzijas ideologs, kas paredz Krievijas dominēšanu pār kaimiņvalstīm, ASV un NATO konfrontāciju. Tāpat viņš tiek dēvēts par “Putina smadzenēm”. Rietumu mediji viņu dēvē par vienu no galvenajiem mūsdienu Krievijas ideologiem, kurā ieklausās Krievijas diktators Vladimirs Putins, Kremļa ierēdņi  un daudzi pie varas Krievijā esošie.

Kopš 2014.gada viņš iekļauts Eiropas Savienības sankciju sarakstā, bet kopš 2015.gada arī ASV un Kanādas sankciju sarakstā viņa agresijas pret Ukrainu dēļ.

youtube icon
Abonēt youtube