Foto: Pexels

Ar šā gada 1.septembri Ekonomikas ministrija (EM), kā arī ministrijas padotības iestādes nodrošinās informāciju un ar klientiem komunicēs tikai valsts valodā.

“Līdzīgi kā citviet Eiropā, arī Latvijā valsts iestādēm un to pārstāvjiem saziņā ar vietējiem iedzīvotājiem un vietējiem medijiem ir jāizmanto tikai valsts valoda. Pretējā gadījumā valsts ne tikai akceptē krievu valodai īpašāku statusu pār citām mazākumtautību valodām, bet arī veicina divvalodības nostiprināšanu. Ir laiks to mainīt,” uzsver ekonomikas ministre Ilze Indriksone.

Ekonomikas ministres Ilze Indriksones rīkojums, pamatojoties uz Valsts valodas likuma 10.pantu, paredz Latvijas Investīciju attīstības aģentūrai, Patērētāju tiesību aizsardzības centram, valsts aģentūrai “Latvijas Nacionālais akreditācijas birojs”, Būvniecības valsts kontroles birojam un Centrālai statistikas pārvaldei no 2022.gada 1.septembra nodrošināt informāciju un komunikāciju ar klientiem, tostarp paziņojumus klientiem, sociālajos tīklos un intervijas Latvijas medijiem, sniegt tikai valsts valodā, līdz ar to, arī nepieprasot no darbiniekiem krievu valodas zināšanas darba sludinājumos vai darba pienākumu veikšanā.

Līdzīgu aicinājumu ministre ir nosūtījusi arī atsevišķām kapitālsabiedrībām, kuru kapitāla daļu turētājs ir EM, lūdzot nodrošināt klientu apkalpošanu tikai valsts valodā. Aicinājums nosūtīts AS “Latvenergo” un tās meitas sabiedrībai AS “Sadales tīkls”, kā arī SIA “Publisko aktīvu pārvaldītājs Possessor”, aicinot SIA “Tet”, kas nodrošina arī televīzijas un interneta saturu, prioritizēt audio valodu izvēli, kā pirmo automātiski nodrošinot latviešu valodu (ja saturs to nodrošina), kā nākamo – Eiropas Savienības valodas vai angļu, un kā pēdējo izvēli tikai piedāvājot trešo valstu valodas.

Lasiet arī: Okupanti aiztur vīrieti, kurš savā auto dziedājis ukraiņu dziesmu

youtube icon
Abonēt youtube