Foto: Pexels

Ikviens priecātos, ja personiskajā īpašumā esošais spēkrats spētu pārvietoties, degvielas vietā izmantojot gaisu un mīlestību. Taču, kamēr šāds brīnumauto nav izgudrots, vērts ieklausīties Statoil Fuel & Retail Latvia ekspertu padomos, kā braukt gudrāk un ietaupīt vairāk degvielas.

Augsts pārnesums, mazs ātrums –Visekonomiskākais un aapkārtējai videi draudzīgākais braukšanas veids ir mazā ātrumā ar augstu pārnesumu.

Skaties uz priekšu –  Atsākot braukt pēc pēkšņas bremzēšanas, tu patērē papildu degvielu un radi papildu CO2 izmešus. Centies braukt pēc iespējas vienmērīgākā ātrumā un vēro situāciju uz ceļa no 300 līdz 400 metru attāluma sev priekšā. Savukārt efektīvi plānojot maršrutu, var izvairīties no stāvēšanas sastrēgumos.

Samazini gaisa pretestību – Jumta bagāžnieki un divriteņu stiprinājumi var palielināt degvielas patēriņu pat vairāk nekā par 20%. Noņem tos, kad neizmanto. Ātri braucot, ieteicams turēt ciet automašīnas logus, lai samazinātu gaisa pretestību un degvielas patēriņu.

Pārbaudi spiedienu riepās – Ja spiediens riepās ir pārāk zems, berzes spēks un degvielas patēriņš pieaugs. Zems spiediens padara automašīnu nestabilāku un grūtāk vadāmu. Arī pārāk augsts spiediens riepās negatīvi ietekmē automašīnas vadāmību un riepu kalpošanas ilgumu. Sliktākajā gadījumā tās var pat uzsprāgt.

Degvielas kvalitāte – Izmantojot augstas kvalitātes degvielu, nodrošināsi labāku dzinēja darbību, kā arī samazināsi automašīnas apkopes izmaksas.

Ceļo viegli – Pārvadājot bagāžas nodalījumā vai uz aizmugurējā sēdekļa lielu daudzumu bagāžas, palielināsies degvielas patēriņš, tāpēc pārvadā pēc iespējas mazāk bagāžas un atbrīvo automašīnu no visa liekā.

Enerģijas patēriņa samazināšana – Gaisa kondicionieris, jaudīgas audio sistēmas, aizmugurējā loga apsildīšana un citas elektriski vadāmas funkcijas automašīnā palielina degvielas patēriņu. Izslēdz tās, ja nav nepieciešamas.

Apkope – Atceries pārbaudīt eļļas līmeni, kā arī veic regulāru apkopi. Efektīva gaisa filtru, aizdedzes sveču un bremžu sistēmas aprūpe samazina degvielas patēriņu.

Piemērotākais auto – Automašīnas svars, gaisa pretestība un dzinēja apjoms ir ļoti nozīmīgi degvielas patēriņu un izmešu daudzumu ietekmējoši faktori. Izvēlies automašīnu, kas izmēra un dzinēja tilpuma ziņā atbilst reālajām vajadzībām.

Lasiet arī: Jehovas liecinieki atsāks apmeklēt cilvēkus viņu dzīvesvietās

Saistītās tēmas: Autodegviela

youtube icon
Abonēt youtube