Krievijas prezidents Vladimirs Putins. Foto izgūts no Instagram @leadervladimirputin

Krievijas prezidents Vladimirs Putins 1.septembrī tiekoties ar Kaļiņingradas skolēniem, izstāstījis savu vēsturisko notikumu interpretāciju, attaisnojot karu Ukrainā. Tāpat viņš bērniem uzsvēris, cik svarīgs ir strādīgums, salīdzinot to ar “dibenu no gumijas”, ziņo Unian.

Prezidents bērniem stāstījis, cik svarīgi ir būt strādīgiem, kaut gan izvēlētais salīdzinājums bijis diezgan dīvains un diez vai saprotams skolēniem. Putins runājis par “dibenu no gumijas” un sācis jocīgi smieties.

“Tas viss kopā ir ļoti svarīgi. Strādīgums vispār ir atsevišķs talants. Tas nav vienkārši, atvainojiet, dibens no gumijas. Tas ir talants – sevi piespiest strādāt un mācēt to darīt produktīvi,” bērniem teicis Putins.

Diktators Zinību dienā novadījis mācību stundu “Saruna par svarīgo”, kuras laikā pieminēts arī karš. “Bunkura fīrers” atklājis, ka runājis ar izglītības ministru, kurš paziņojis, ka ukraiņu bērni okupētajās teritorijās nezina, ka Ukraina un Krievija ietilpa Padomju savienības sastāvā.

“Ne tikai bērni, bet arī daudzi pieaugušie, manuprāt, nezina, ka Ukrainai līdz Padomju savienības izveidošanai nemaz nebija sava valstiskuma. Nebija tādas valsts,” teicis Putins.

Viņš arī uzsvēra, ka pēc 1917.gada revolūcijas boļševiki atdeva Ukrainai “lielu daļu vēsturisko krievu teritoriju, ieskaitot Donbasu, lai gan Donbasa iedzīvotāji to nav vēlējušies, kam ir liecības un dokumenti.” Pēc viņa teiktā, sākumā vienojušies, ka Donbass tiks iekļauts Krievijas teritorijā, bet pēc tam Vladimirs Ļeņins pateica, ka jāpārlemj, un šīs zemes tika atdotas Ukrainai.

Tāpat diktators skolēniem teicis, ka tieši šobrīd armija aizstāv Krieviju. “Visi uzskata, ka no Krievijas puses notiek kaut kāda agresija. Taču neviens nesaprot un nezina, ka pēc valsts apvērsuma Ukrainā 2014.gadā Doņeckas, Luhanskas un Krimas iedzīvotāji nevēlējās atzīt šī apvērsuma rezultātus. Pret tiem faktiski sāka karu, kas ilga astoņus gadus,” uzsvēra Putins, piebilstot, ka karavīru “misija ir pārtraukt šo karu un aizsargāt cilvēkus, kā arī, protams, pašu Krieviju, tādēļ, ka mūsdienu Ukrainas teritorijā sāka veidot pretkrievisku anklāvu, kas apdraud mūsu valsti. Tāpēc mūsu puiši, kuri karo, aizstāv Donbasa iedzīvotājus un pašu Krieviju,” sacījis Putins.

Trešdien, 24.augustā, apritējs tieši pusgads kopš Krievijas iebrukuma Ukrainā. Šajā laikā dzīvību zaudējuši 374 bērni, 9 000 Ukrainas karavīru un 48 350 krievu karavīru.

Jau ziņots, ka Krievijas “fīrers” Vladimirs Putins ir tik ļoti saniknots par krievu neveiksmēm frontē un Ukrainas armijas veiksmīgajiem uzbrukumiem dienvidu virzienā, ka “pārāk daudz nervozē”, kas atstāj iespaidu uz viņa veselību, vēsta Telegram kanāls Generall SVR.

Pēc kanāla rīcībā esošās informācijas, Putinam pirmdien, 29.augustā, bija četras operatīvās tikšanās ar militārā bloka vadības pārstāvjiem. Pēc apspriešanās Putins esot bijis ļoti nikns, un darba dienas beigās pie Kremļa saimnieka steidzami tika izsaukta mediķu brigāde.

“Atmosfēra pie prezidenta apspriežu laikā bijusi saspringtākā pēdējā laikā. Vēlu vakarā pie Putina izsauca dežurējošos mediķus, kas pie prezidenta pavadījuši aptuveni divdesmit minūtes.

Prezidenta lokā esošie ievērojuši, ka Putins pēdējā laikā “pārāk daudz nervozē” un tas negatīvi ietekmē viņa tuvos un vidi,” ziņo Telegram kanāls.

Jau iepriekš virkne Rietumvalstu mediju un ekspertu ziņojuši, ka Putins ir slims. Tiek uzskatīts, ka Putinam ir vēzis,  šizofrēnija, demence un Parkinsona slimība. Maija beigās parādījās ziņas, ka Putinam veikta operācija.

Saistītās tēmas: armijabēgļiKarškrievijakrievu armijaKrimaPutinsUkrainaukraiņiuzbrukums

youtube icon
Abonēt youtube