Foto: Pexels

Kremlis gadiem slepeni finansējis politiķus un politiskās partijas daudzās pasaules valstīs, kopš 2014.gada  iztērējot 300 miljonus dolāru (300,73 miljonus eiro), liecina ASV izlūkdienestu rīcībā esošā informācija.

To žurnālistiem atklājuši ASV prezidenta administrācijas augsta ranga ierēdņi. Kā ziņo CNN, savas politiskās ietekmes palielināšanai ārzemēs Krievija slepus finansējusi ārvalstu partijas, atsevišķus politiķus un ierēdņus vairāk nekā 20 valstīs.

Tiek pieļauts, ka atsevišķi naudas pārvedumi varētu palikt arī nepamanīti. Pēc ASV rīcībā esošajām ziņām, krievu varas iestādes šim mērķim plānojušas tērēt vēl vairākus simtus miljonu dolāru.

Tādā veidā, kā apgalvo ASV avoti, Krievija centusies atbalstīt konkrētas politiskās partijas, tostarp arī nacionālas un galēji labējas, kā arī “manipulēt ar šo valstu demokrātijām” no iekšienes.

Konkrētas partijas vai politiķi gan netiek nosaukti. Naudas pārskaitījumiem izmantoti fondi, analītiskie centri, Krievijas vēstniecību un valsts kompāniju konti, kā arī citi ceļi.

Lasiet arī: Kremlis atklāti atzinis sakāvi Harkivas apgabalā

Tika izmantota skaidra nauda, elektroniskie pārskaitījumi, kriptovalūta un dārgas dāvanas. Naudas operācijas kontrolēja varas iestādes, privātpersonas un uzņēmēji.

Kā norāda informācijas avoti, šādi finanšu pārvedumi veikti uz Albāniju, Melnkalni, Madagaskaru, Bosniju un Hercogovinu, kā arī, iespējams, Ekvadoru. Tāpat ierēdņi pastāstījuši par vienu no Āzijas valstīm, tās nosaukumu gan atsakoties izpaust, kuras prezidenta kandidātam Krievijas vēstnieks skaidrā naudā iedevis miljonu dolāru.

Saistītās tēmas: KfrievijaKremlisnaudaPartijas

youtube icon
Abonēt youtube