Foto: Zigurds Zaķis

Lai aktualizētu tukšo skatlogu problēmu Brīvības ielā, rīkos piketu “Dzīvību Brīvības ielai”, kurā vērsīs uzmanību uz to, ka pelēka, nepatīkama un skaļa iela atbaida cilvēkus, iznīcinot tajā uzņēmējdarbību.

Pikets, kurā protestētāji stāvēs pie tukšajiem skatlogiem, notiks ceturtdien, 22.septembrī, pulksten 17.30, informē apvienība “Pilsēta cilvēkiem”.

“Ilgstoši izveidojusies situācija neveicina gājēju vēlmi uzturēties ielā, bet tai doties cauri tikai nepieciešamības gadījumā. Līdz ar to ielā nav dzīva un pievilcīga vide, kā sekas var redzēt mazajam biznesam – ielas garumā starp Raiņa bulvāri un Gaisa tiltu saskaitīju vairāk nekā 80 tukšu skatlogu,” tā apvienības valdes loceklis Rūdolfs Golubovs.

Aktīvisti vēlas Rīgas domes deputātiem atgādināt, ka Brīvības ielā būtu jāizvieto labiekārtojums, lai iela pamazām kļūtu pievilcīga visiem tās lietotājiem, nevis tikai autobraucējiem.

“Pirms nepilniem četriem gadiem “Pilsēta cilvēkiem” protestos piedalījās un plakātus, arī par Brīvības ielas uzlabošanu, rokās turēja toreizējā domes opozīcijā esošie un citi, vēl domē neiekļuvušie politiķi. Tagad, kad viņi ir domes valdošajā koalīcijā un paši atbild par infrastruktūru, par Brīvības ielu vairs neviens neko nevēlas dzirdēt. Arī mūsu atkārtoti domē iesniegtā ManaBalss iniciatīva par Brīvības ielu Rīgas domes Satiksmes un transporta lietu komitejā izskatīta nav, kaut arī pagājis gandrīz gads kopš iesniegšanas,” saka apvienības valdes priekšsēdētājs Kārlis Krēķis.

Aktīvisti aicina visus, kas vēlas dzīvīgāku, zaļāku un patīkamāku Brīvības ielu, piedalīties piketā, tiekoties mazliet agrāk, pulksten 17.15 pie ēkas Brīvības ielā 87.

Piketu atbalsta arī Rīgas Centra attīstības biedrība un Kaņepes kultūras centrs, kurā piketa dalībnieki dosies “tīkloties” pēc piketa.

Apvienība darbojas jau kopš 2016.gada, ar mērķi veicināt labas pilsētvides veidošanu Rīgā un citās Latvijas pilsētās. Apvienība iestājas par drošu, ātru un ērtu pārvietošanos, neatkarīgi no tā, kādu transporta līdzekli cilvēks izmanto.

Lasiet arī: VIDEO | Putina uzvedība kļūst arvien dīvaināka – ieskats pēdējā samitā

Saistītās tēmas: Brīvības ielaPiketsPilsēta cilvēkiemRīga

youtube icon
Abonēt youtube