Foto: Pexels

Pavisam drīz pēc Krievijas valsts prezidenta Vladimira Putina paziņojuma par daļējas mobilizācijas izsludināšanu trešdien, 21.septembrī, sociālos tīklus un dažādas interneta vietnes pārpludinājuši video un joki par to, kā izvairīties no iesaukšanas armijā.

Kā ziņo krievu mediji, pavēstes rezervistiem sāks izsūtīt jau trešdien, 21.septembrī, turklāt norādīts, ka līdz pavēstes saņemšanai drīkst pārvietoties valsts robežās, taču “labāk to nedarīt.”

“Jūs varat mierīgi braukt komandējumā uz Krasnodaru vai Omsku, taču es jums neieteiktu braukt uz Turcijas kūrortiem. Atpūšaties Krimas un Krasnodaras apgabala kūrortos,” Valsts domes pārstāvja Andreja Kartapolova teikto rezervistiem citē Doždj.

Kā paziņojis Krievijas aizsardzības ministrs Sergejs Šoigu, daļējas mobilizācijas rezultātā Krievijas armijā tiks iesaukti 300 000 rezervistu, ziņo Unian. Pēc viņa teiktā, tas ir 1,1% no kopējiem mobilizācijas resursiem.

Lasiet arī: VIDEO | Putina uzvedība kļūst arvien dīvaināka – ieskats pēdējā samitā

Tikmēr, kā vēsta Unian, interneta vietnē Google Krievijā meklētākā frāze ir “kā aizbraukt no Krievijas” – pēdējo reizi cilvēki tik ļoti par to interesējušies februāra beigās, pēc tam, kad Krievija iebruka Ukrainā.

Īpaši par šo tēmu satraukti krievi Tulas apgabalā un Karēlijā.

Tāpat krievus interesē, kā uz laiku izvairīties no armijas, kurp iespējams aizbraukt no Krievijas bez vīzas, ārzemju pases un naudas, un kā salauzt roku.

Kā zināms, kopš 24.februāra, kad agri no rīta Ukrainā iebruka Krievijas karaspēks, dzīvību zaudējuši aptuveni 54 810 krievu karavīru, 9 000 Ukrainas karavīru un 396 bērni. Kara dēļ dati nav pārbaudāmi. Bēgļu gaitās devušies vairāki miljoni cilvēku, no tiem Latvijā reģistrēti aptuveni 37 629. Kopš septembra sākuma Ukrainas armijai izdevies atkarot vairāk nekā 3 000 kvadrātkilometru okupētās teritorijas, kas ir vairāk nekā Krievija iekarojusi kopš aprīļa.

youtube icon
Abonēt youtube