Foto: Ērika Gavare/Rīta kafija

Piektdienas, 23.septembra, naktī notikusi rudens ekvinokcija – brīdis, kad abas Zemes puslodes saņem vienādu daudzumu Saules gaismas – un sākas astronomiskais rudens. Tumšajām diennakts stundām kļūstot garākām, arī naktis kļūs aukstākas, un vietām gaidāma salna.

Nedēļas izskaņā vien vietām līs, bet darba nedēļas sākumā laiks būs sauss. Dienās gaisa temperatūra nepārsniegs +15 grādu atzīmi, informē Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas dienests.

Piektdien mainīgs mākoņu daudzums vietām atnesīs īslaicīgu lietu. Pūtīs lēns vējš, līdz ar to naktī un no rīta atsevišķos rajonos veidosies migla, dūmaka. Tā kā redzamība nakts un rīta stundās būs pasliktinātā, autovadītājiem, kā arī citiem satiksmes dalībniekiem, jābūt piesardzīgākiem! Naktī gaiss atdzisīs līdz +2…+7 grādiem, vietām zāles virskārtā gaidāma salna 0…-1 grāds, bet dažviet dažviet līča piekrastē minimālā gaisa temperatūra būs ap +10° grādu.

Nedēļas izskaņā saglabāsies līdzīgi laika apstākļi. Mākoņu daudzums būs mainīgs, vien vietām gaidāmi nelieli nokrišņi. Saglabājoties lēnam vējam, naktīs un no rītiem vietām sabiezēs migla.

Brīvdienās naktīs minimālā gaisa temperatūra būs +2…+7 grādu robežās, vietām zāles virskārtā būs novērojama arī salna 0…-1 grāds, siltāka gaisa masa saglabāsies piekrastē, tur +5…+10 grādu. Sestdien gaiss iesils līdz +13…+14 grādiem, bet svētdien maksimālā gaisa temperatūra būs +11…+15 grādu robežās.

Lasiet arī: Profesore: Ik mēnesi Latvijā no dzemdes kakla vēža mirst 10-12 sievietes

Arī jaunnedēļ mākoņu daudzums debesīs būs mainīgs, nedēļas sākumā laiks būs lielākoties sauss. Visā valsts teritorijā saglabāsies lēns vējš. Pirmdien naktī gaiss atdzisīs līdz +4…+9 grādiem, savukārt otrdienas un trešdienas naktīs minimālā gaisa temperatūra gaidāma +3…+8 grādu robežās, vien Kurzemes piekrastē būs par dažiem grādiem siltāk, tur +6…+11 grādi. Nedēļas sākumā dienās gaiss iesils līdz +10…+15 grādiem.

Nedēļas otrajā pusē, ciklonam no dienvidaustrumiem pietuvojoties Latvijai, palielināsies arī mākoņu daudzums, un atgriezīsies lietains laiks. Ceturtdien un piektdien nokrišņi gaidāmi dienvidaustrumos, bet nedēļas nogalē jau daudzviet gaidāms neliels lietus. Dienās gaisa temperatūra nepārsniegs +15 grādu atzīmi, naktis būs nedaudz siltākas.

Saistītās tēmas: laika prognozelaika ziņassinoptiķi

youtube icon
Abonēt youtube