Foto: Pixabay

Pēdējā septembra nedēļa tiks aizvadīta ar lietainu laiku – nedēļas sākumā nokrišņi būs lokāli, bet nedēļas vidū līs jau daudzviet, informē Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas dienests.

Dominēs lēns vējš. Naktīs minimālā gaisa temperatūra lielākoties ir gaidāma +3…+9 grādu robežās, siltākam gaisam saglabājoties piekrastes rajonos, savukārt dienās gaiss galvenokārt iesils līdz +10…+15 grādiem, vien nedēļas sākumā būs vēl dažus grādus siltāks.

Jaunnedēļ atmosfēras spiediens pakāpeniski pazemināsies – laika apstākļus noteiks plašs ciklons no rietumiem. Pirmdien, 26.septembrī, mākoņi aizklās debesu lielāko daļu, tomēr palaikam uzspīdēs arī saule, savukārt otrdien, 27.septembrī,mākoņu daudzums debesīs būs mainīgs. Abās dienās lokāli līs, naktīs un no rītiem vietām būs novērojama migla. Pūtīs lēns līdz mērens dienvidu puses vējš, kas otrdien pakāpeniski iegriezīsies no austrumiem. Naktīs minimālā gaisa temperatūra ir gaidāma +2…+7 grādu robežās, gaisam visstraujāk atdziestot austrumu daļā, kur atsevišķos rajonos zāles virskārtā iespējama salna, bet vietām piekrastes rajonos termometra stabiņš varētu nenoslīdēt zem +11 grādu atzīmes. Dienās gaiss iesils +12…+17 grādiem.

Trešdien mākoņu daudzums pakāpeniski palielināsies, vietām valsts ziemeļu daļā arī uzlīs. Baltijas jūru šķērsos zema spiediena ieplaka, kas pēdējās septembra dienās – ceturtdien un piektdien, nesīs lielākoties mākoņainu un lietainu laiku, nokrišņi lokāli var būt ilgstoši.

Dominēs lēns līdz mērens austrumu puses vējš, kas ceturtdien ne tikai iegriezīsies no dienvidu puses, bet piekrastes rajonos arī paliks brāzmains, piektdien brāzmains vējš gaidāms arī valsts austrumu daļā. Naktīs gaiss atdzisīs līdz +3…+8 grādiem, piekrastes rajonos saglabājoties par pāris grādiem siltāks, bet dienās iesils vien līdz +11…+15 grādiem.

Lasiet arī: FOTO & VIDEO | Viktorija Ruffo 30 gadus pēc seriāla Vienkārši Marija

Šī brīža prognozes liecina, ka arī pirmās oktobra dienas tiks sagaidītas ar līdzīgiem laika apstākļiem kā pēdējā septembra darba nedēļa – daudzviet līs un dominēs lēns vējš. Lai gan maksimālā gaisa temperatūra dienā būtiski nemainīsies, saglabājoties +12…+15 grādu robežās, naktīs būs nedaudz siltāks nekā iepriekš, termometra stabiņam nenoslīdot zemāk par +6 grādu atzīmi.

Saistītās tēmas: laika prognozelaika ziņassinoptiķi

youtube icon
Abonēt youtube