Foto: Pexels

Nodibinājums “Martins Bunkus Justice Foundation” ir vērsies tiesībaizsardzības iestādēs ar iesniegumu, kurā lūdz pārbaudīt nodibinājuma rīcībā esošo informāciju par iespējamiem mēģinājumiem ar dažādām metodēm ietekmēt Mārtiņa Bunkus slepkavības izmeklēšanas gaitu.

Nodibinājumam nav šaubu par to, ka Mārtiņa Bunkus slepkavības pasūtītāji un organizatori ir gatavi izmantot visus līdzekļus, lai liktu šķēršļus izmeklēšanai un izvairītos no atbildības par šo noziegumu. Nodibinājumam pastāv aizdomas par iespējamiem mēģinājumiem izdarīt neformālu ietekmi uz lietas virzību, tostarp nodibinājums uzskata, ka jau šobrīd, iespējams, ir notikusi ierobežotas pieejamības informācijas noplūde, kukuļošana un mēģinājumi ietekmēt lieciniekus.

Papildus nodibinājuma ieskatā ar Mihailu Uļmanu un Aleksandru Babenko saistīto personu un uzņēmumu publiskās aktivitātes jau šobrīd nepārprotami norāda uz centieniem ar jebkādām metodēm traucēt Mārtiņa Bunkus slepkavības izmeklēšanai.

Uzreiz pēc tam, kad Valsts policija jau bija paziņojusi, ka ir atklājusi visu Mārtiņa Bunkus slepkavībā iesaistīto personu ķēdi, sākot no pasūtītāja līdz organizētājam un izpildītājam, sabiedrībā tika steigšus izplatīts paziņojums, ka tiek izsludināta 1 000 000 eiro atlīdzība par Mārtiņa Bunkus slepkavības lietas atklāšanu. Šāds paziņojums nodibinājuma ieskatā nepārprotami ir tulkojams kā aicinājums viltus liecību sniegšanai apmaiņā pret samaksu, tādejādi liekot šķēršļus Mārtiņa Bunkus pasūtījuma slepkavības izmeklēšanai.

Tāpat sabiedrībā tiek anonīmi izplatītas īsfilmas, kuras nodibinājuma ieskatā ne tikai aicina apšaubīt Valsts policijas izmeklēšanas rezultātu un piedāvā savu “alternatīvo izmeklēšanu”, bet arī sūta nepārprotamus signālus, kas tulkojami kā draudi un centieni iebiedēt un tādejādi arī ietekmēt lieciniekus, kas ir snieguši vai vēl varētu sniegt liecības Mārtiņa Bunkus slepkavības izmeklēšanā. Veicot izpēti, nodibinājums ir konstatējis, ka šo anonīmo īsfilmu izplatīšana un popularizēšana, visticamāk, notiek ar Mihaila Uļmana un Aleksandra Babenko saistīto uzņēmumu atbalstu.

“Mēs ceļam trauksmi un esam vērsušies tiesībaizsardzības iestādēs, vienlaikus informējot par to sabiedrību un medijus, lai nepieļautu, ka “gaiteņos” tiek mainīta izmeklēšanas gaita,” norāda nodibinājuma pārstāvis Kristaps Bunkus.

Jau drīzumā Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesai ir jāpārskata zvērināta advokāta Mārtiņa Bunkus slepkavības lietā aizturētajām personām – Mihailam Uļmanam un viņa ilggadējam biznesa partnerim Aleksandram Babenko piemēroto drošības līdzekli – apcietinājumu. Lai mazinātu risku, ka šobrīd apcietinājumā esošās personas varētu ietekmēt izmeklēšanas gaitu, tiesa jau divreiz Mihailam Uļmanam un Aleksandram Babenko ir saglabājusi piemēroto drošības līdzekli – apcietinājumu. Nodibinājuma ieskatā joprojām pastāv nemainīgi augsti riski, ka Mārtiņa Bunkus slepkavības pasūtītāji un organizatori izmanto visus iespējamos līdzekļus, lai ietekmētu izmeklēšanas gaitu, un viņu atrašanās brīvībā var ietekmēt izmeklēšanas kvalitāti.

Lasiet arī: VIDEO | Mediji savāc pierādījumus, ka Putinam nekustas labā roka

“Visu mums pieejamo informāciju esam nodevuši tiesībaizsardzības iestādēm un ceram, ka katra izmeklēšanā iesaistītā persona godprātīgi veiks tai uzticētos pienākumus. Mārtiņa slepkavības pasūtītājam un organizatoram ir jāsēž uz apsūdzēto sola, jo tiesiskā valstī nozieguma veicēji nevar tikt atstāti bez taisnīga soda,” pauž Kristaps Bunkus.

Mārtiņš Bunkus tika nošauts, kad viņš ar automašīnu brauca garām Rīgas Meža kapiem. Īsi pēc slepkavības netālu no notikuma vietas tika atrasta sadedzināta ar viltotiem valsts numuriem aprīkota automašīna, kura, visticamāk, bija saistīta ar slepkavību.

youtube icon
Abonēt youtube