Egils Levits un Krišjānis Kariņš. Foto: Ilmārs Znotiņš/Valsts prezidenta kanceleja/Flickr

Valsts prezidents Egils Levits ir pilnvarojis Jaunās Vienotības (JV) pārstāvi, premjeru Krišjāni Kariņu uzsākt konsultāciju procesu ar pārējām partijām par jaunās koalīcijas veidošanu.

Levits pirmdien, 3.oktobrī, tikās ar 14.Saeimā ievēlēto politisko partiju “Jaunā vienotība”, nacionālā apvienība “Visu Latvijai!” – “Tēvzemei un Brīvībai/LNNK”, “Apvienotais saraksts”, “Progresīvie”, “Zaļo un zemnieku savienība”, “Stabilitātei!” un “Latvija pirmajā vietā” pārstāvjiem.

Valsts prezidents norādīja, ka Ministru prezidenta kandidātu formāli var nosaukt pēc 1.novembra, izvērtējot jaunās koalīcijas līgumu, kam būtu jāietver arī detalizēti nepieciešamo strukturālo reformu plāni un modernas un elastīgas valdības modelis.

Partiju apvienība JV šonedēļ sāks sarunas par nākamās valdības koalīcijas veidošanu ar vairākām 14.Saeimā ievēlētajām partijām. Politiskās konsultācijas sāksies otrdien, 4.oktobrī, kad plānota tikšanās ar “Apvienotā saraksta” un “Nacionālās apvienības” pārstāvjiem, bet turpināsies trešdien, 5.oktobrī, kad uz sarunu aicināta partija “Progresīvie”.

“Jau priekšvēlēšanu periodā mēs esam skaidri definējuši, ka Latvijas izaugsme un attīstība ir iespējama vienīgi stingri saglabājot esošo ģeopolitisko kursu ES un NATO valstu saimē, attiecīgi sarunas par kopīgu darbu mūsu valsts labā iespējamas ar visiem tiem jaunajā Saeimas sasaukumā pārstāvētajiem politiskajiem spēkiem, kuru vērtību sistēmā šis ir nelokāms virziens tāpat kā “Jaunajai vienotībai”. Uzskatu, ka partiju sarunās svarīgi ir divi stūrakmeņi – primāri ir jāpanāk vienošanās gan par nākamās valdības prioritātēm kopumā, gan konkrētiem darāmajiem darbiem Latvijas ekonomikas izaugsmei un drošības stiprināšanai,” norāda Kariņš.

Jaunajā Saeimā ievēlēti septiņi politiskie spēki – ”Jaunā vienotība (JV), ”Zaļo un zemnieku savienība (ZZS), ”Apvienotais saraksts (AS), Nacionālā apvienība (NA), ”Stabilitātei! ”(S!), ”Latvija pirmajā vietā(LPV) un ”Progresīvie (P).

Savukārt ”Attīstībai/Par!” (AP) nepārvarēja 5% barjeru, paliekot tieši aiz “svītras” un iegūstot 4,97% balsu, liecina CVK vēlēšanu rezultāti no visiem 1 055 iecirkņiem.

youtube icon
Abonēt youtube