Foto izgūts no Instagram @vid_gov

Valsts policijas Galvenās kriminālpolicijas pārvaldes Organizētās noziedzības smago un sērijveida noziegumu apkarošanas pārvaldes 2.nodaļas amatpersonas šomēnes kriminālvajāšanas uzsākšanai pret sešām personām nodeva vēl vienu kriminālprocesu, kas saistīts ar tā saucamo “kokaīna lietu”. Kriminālprocesā uzlikts arests 695 000 eiro vērtiem īpašumiem, kā arī noskaidrotas četras valsts amatpersonas, kuras sekmēja nelegālās kravas virzību Latvijas teritorijā.

Šī gada oktobrī Valsts policijas Galvenās kriminālpolicijas pārvaldes Organizētās noziedzības smago un sērijveida noziegumu apkarošanas pārvaldes (VP GKrPP ONSSNAP) 2.nodaļas amatpersonas nodeva kriminālvajāšanai kriminālprocesu, kas izdalīts no iepriekš lietvedībā esošā kriminālprocesa ¬– tā saucamās “kokaīna lietas”, kur tika izņemta līdz šim lielākā kokaīna krava Latvijā.

Kriminālvajāšanai nosūtītais kriminālprocess tika ierosināts 2020.gadā pēc Krimināllikuma 253.1 panta trešās daļas un 190.1 panta trešās daļas, proti, par kokaīna neatļautu iegādāšanos, glabāšanu, pārvadāšanu realizācijas nolūkā un lielos apmēros, un kokaīna pārvietošanu pāri Latvijas Republikas valsts robežai organizētās grupas sastāvā, kā arī pēc Krimināllikuma 195.panta trešās daļas ¬– par iespējamu noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizāciju lielos apmēros.

Izmeklēšanas laikā likumsargi noskaidroja, ka laika posmā no 2014.gada sākuma līdz 2019.gada 8.janvārim noziedzīgi iegūti līdzekļi tika pārvērsti citās vērtībās, mainīta to atrašanās vieta un piederība ar nolūku slēpt vai maskēt šo līdzekļu noziedzīgo izcelsmi.

Par šādām noziedzīgām darbībām likumsargi lūguši uzsākt kriminālvajāšanu pret divām personām, kuru 695 000 eiro vērtajiem īpašumiem – privātmājai un automašīnai – tika uzlikts arests.

Tāpat, veicot izmeklēšanu un sadarbojoties ar Valsts ieņēmumu dienesta Iekšējās drošības pārvaldi, VP GKrPP ONSSNAP 2.nodaļas amatpersonas kriminālprocesā par aizdomās turētajiem atzina arī četras personas, kuras laika posmā no 2018. līdz 2019.gadam bija valsts amatpersonas un strādāja Valsts ieņēmumu dienestā. Minētās personas, iespējams, bija iesaistītas noziedzīgā nodarījuma īstenošanā, sekmējot kokaīna ievešanu Latvijas teritorijā.

Trīs no personām tiek turētas aizdomās par valsts amatpersonas pienākumu nepildīšanu, ja ar to izraisītas smagas sekas, savukārt ceturtā – par dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu, ja šīs darbības izraisījušas smagas sekas.

Iegūstot pietiekošu pierādījumu kopumu un veicot visas nepieciešamās kriminālprocesa izmeklēšanas darbības, šī gada oktobrī tika pieņemts lēmums par kriminālprocesa nodošanu pret sešām personām Organizētās noziedzības un citu nozaru specializētai prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai.

Lasiet arī: Avots: Putins grib uzbrukt Ukrainai divos jaunos virzienos

Valsts policija atgādina, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr tās vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek pierādīta likumā noteiktajā kārtībā.

 

Saistītās tēmas: kokaīna lietakokaīnsValsts PolicijaVID

youtube icon
Abonēt youtube