Egils Levits un Krišjānis Kariņš. Foto: Dāvis Doršs/Valsts prezidenta kanceleja/Flickr

Valsts prezidents Egils Levits lūdzis Krišjāni Kariņu turpināt sarunas ar iespējamiem koalīcijas partneriem vēl detalizētāk kā līdz šim, meklējot kopsaucējus atsevišķi pa jomām. 

Valsts prezidents atkārtoti uzsvēra, ka nepieciešams veidot uz valsts attīstību vērstu valdību: “Mums ir jāveido tāda valdība, kas nevis kaut kā eksistē nākamos četrus gadus, bet kas varētu virzīt Latvijas attīstību uz priekšu.”

Levits ar Kariņu ticies pirmdien, 17.oktobrī, lai pārrunātu jaunās koalīcijas veidošanas sarunu gaitu, informē Valsts prezidenta kanceleja.

Kā zināms, Valsts prezidents Egils Levits ir pilnvarojis Jaunās Vienotības (JV) pārstāvi, premjeru Krišjāni Kariņu uzsākt konsultāciju procesu ar pārējām partijām par jaunās koalīcijas veidošanu.

Lasiet arī: VIDEO | Krievijā uz daudzdzīvokļu ēkām nogāzusies militārā lidmašīna

Levits 3.oktobrī tikās ar 14.Saeimā ievēlēto politisko partiju “Jaunā vienotība”, nacionālā apvienība “Visu Latvijai!” – “Tēvzemei un Brīvībai/LNNK”, “Apvienotais saraksts”, “Progresīvie”, “Zaļo un zemnieku savienība”, “Stabilitātei!” un “Latvija pirmajā vietā” pārstāvjiem.

Valsts prezidents norādīja, ka Ministru prezidenta kandidātu formāli var nosaukt pēc 1.novembra, izvērtējot jaunās koalīcijas līgumu, kam būtu jāietver arī detalizēti nepieciešamo strukturālo reformu plāni un modernas un elastīgas valdības modelis.

“Jau priekšvēlēšanu periodā mēs esam skaidri definējuši, ka Latvijas izaugsme un attīstība ir iespējama vienīgi stingri saglabājot esošo ģeopolitisko kursu ES un NATO valstu saimē, attiecīgi sarunas par kopīgu darbu mūsu valsts labā iespējamas ar visiem tiem jaunajā Saeimas sasaukumā pārstāvētajiem politiskajiem spēkiem, kuru vērtību sistēmā šis ir nelokāms virziens tāpat kā “Jaunajai vienotībai”. Uzskatu, ka partiju sarunās svarīgi ir divi stūrakmeņi – primāri ir jāpanāk vienošanās gan par nākamās valdības prioritātēm kopumā, gan konkrētiem darāmajiem darbiem Latvijas ekonomikas izaugsmei un drošības stiprināšanai,” norāda Kariņš.

Jaunajā Saeimā ievēlēti septiņi politiskie spēki – ”Jaunā vienotība”, ”Zaļo un zemnieku savienība”, ”Apvienotais saraksts”, ”Nacionālā apvienība”, ”Stabilitātei!”, ”Latvija pirmajā vietā” un ”Progresīvie”.

Savukārt ”Attīstībai/Par!” nepārvarēja 5% barjeru, paliekot tieši aiz “svītras” un iegūstot 4,97% balsu, liecina CVK vēlēšanu rezultāti no visiem 1 055 iecirkņiem.

youtube icon
Abonēt youtube