Glorija Grevcova. Foto izgūts no Facebook @Glorija Grevcova

“Šodien iesniedzām prezidentam prasību pārtraukt bīdīt konkrētu partiju!” vietnē Telegram raksta partijas “Stabilitātei!” viena no redzamākajām pārstāvēm – skandalozā Glorija Grevcova. Viņasprāt, Valsts prezidentam Egilam Levitam jāatzīst sakāve un jāatņem Krišjāņa Kariņa pilnvaras.

“Trīs Kariņa mēģinājumi un visi bez rezultāta. Potenciālie partneri nevēlas strādāt ar šādu premjeru. Šobrīd viņus vienkārši pierunā,” pārliecināta Grevcova. Viņa uzskata, ka tiesības veidot koalīciju jānodod nākamajai partijai, kas vēlēšanās guvusi lielāko balsu skaitu. “Tā tas ir bijis vienmēr, bet kāpēc šodien var darīt, kā pašam gribas?!” sašutusi jaunievēlētā deputāte.

Jāpiebilst gan, ka minētie izteikumi publicēti stipri novēloti, jo vienošanās par koalīciju jau panākta.

Valsts prezidents Egils Levits pirmdien, 24. oktobrī, ticies ar Krišjāni Kariņu un partiju apvienības “Jaunā Vienotība” pārstāvjiem, lai pārrunātu jaunās koalīcijas veidošanas sarunu gaitu, un pēc tikšanās paziņojis, ka koalīcijā būs trīs partijas – “Jaunā Vienotība”, “Apvienotais Saraksts” un Nacionālā apvienība “Visu Latvijai!”—”Tēvzemei un Brīvībai/LNNK”.

“Iespējams, ka varētu būt īpaša, divpusēja vienošanās starp “Vienotību” un “Progresīvajiem”, bet tas ir “Vienotības” jautājums, redzēs, vai viņi to panāks. Svarīgākā ziņa ir tā, ka koalīcijā būs trīs partijas,” uzsvēris Levits.

Tāpat Valsts prezidents darīja zināmu, ka šīs nedēļas laikā koalīcijas partneri centīsies parakstīt sadarbības memorandu starp trim partneriem, kas būtu pamatā šai koalīcijai, ar principiem un programmu, ko šī valdība mēģinātu īstenot nākamajos četros gados.

Lasiet arī: Krievi no Baltkrievijas uz Ukrainu palaiduši desmit dronus – kamikadzes

“Ja šis sadarbības memorands tiks parakstīts, jau tūlīt sāksies intensīvs darbs pie jaunās valdības deklarācijas, kas būs jau daudz konkrētāks dokuments, kurā būs iezīmēti konkrēti projekti un rīcības, kas būs valdības darbības pamatā,” tā Levits.

Kā zināms, jaunajā Saeimā ievēlēti septiņi politiskie spēki – ”Jaunā vienotība”, ”Zaļo un zemnieku savienība”, ”Apvienotais saraksts”, ”Nacionālā apvienība”, ”Stabilitātei!”, ”Latvija pirmajā vietā” un ”Progresīvie”. Savukārt ”Attīstībai/Par!” nepārvarēja 5% barjeru, paliekot tieši aiz “svītras” un iegūstot 4,97% balsu, liecina CVK vēlēšanu rezultāti no visiem 1 055 iecirkņiem.

Tāpat ziņots, ka 18.oktobrī Rīgas Austrumu prokuratūrā tika pieņemts lēmums par Grevcovas saukšanu pie kriminālatbildības par apzināti nepatiesu ziņu sniegšanu Centrālajai vēlēšanu komisijai.

Persona tiek apsūdzēta par to, ka viņa, būdama 14.Saeimas vēlēšanu deputāta kandidāte, izpildot Saeimas vēlēšanu likumā noteiktās prasības deputātu kandidātiem, aizpildīja un parakstīja anketu, kurā norādīja apzināti nepatiesas ziņas par savu darbavietu un izglītību. Parakstītos dokumentus viņas partijas priekšsēdētājs, neapzinoties, ka personas parakstītā anketa satur nepatiesas ziņas, iesniedza Centrālajā vēlēšanu komisijā, informē peokuratūra.

Tā kā persona atteicās paust savu attieksmi par viņai izvirzīto apsūdzību, 21.oktobrī pieņemts lēmums par krimināllietas nodošanu izskatīšanai Rīgas pilsētas tiesai.

Personai piemēroti drošības līdzekļi, kuri nav saistīti ar brīvības atņemšanu, proti, dzīvesvietas maiņas paziņošana un aizliegums izbraukt no valsts.

Par šāda noziedzīga nodarījuma izdarīšanu personu var sodīt ar īslaicīgu brīvības atņemšanu no 15 dienām līdz trīs mēnešiem, sabiedrisko darbu no 40 līdz 280 stundām vai naudas sodu līdz 100 Latvijas Republikā noteikto minimālo mēnešalgu apmērā.

Jau vēstīts, ka šī gada 7.oktobrī Valsts policija sāka kriminālprocesu pēc Krimināllikuma 272.panta saistībā ar kāda deputāta kandidāta iespējami apzināti nepatiesu ziņu sniegšanu valsts institūcijai – šajā gadījumā Centrālajai vēlēšanu komisijai. Veicot nepieciešamās kriminālprocesa izmeklēšanas darbības un iegūstot pietiekošu pierādījumu kopumu, pirmdien, 17.oktobrī, kriminālprocess paātrinātā kārtībā nodots prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai pret vienu personu.

Pirmstiesas izmeklēšanas laikā noskaidrots, ka persona, būdama 14.Saeimas vēlēšanu deputāta kandidāts, Centrālajai vēlēšanu komisijai iesniegusi ziņas par sevi, t.sk. norādot informāciju sadaļā “Darba vieta un ieņemamie amati”, kā arī “Izglītība”. Šo ziņu sniegto patiesumu sagatavotajos dokumentos persona apliecināja ar savu parakstu, pēc kā parakstītos dokumentus nodeva personai, kura tos 2022.gada 13.jūlijā iesniedza Centrālajā vēlēšanu komisijā.

Kriminālprocesā nopratināti vairāki liecinieki, tostarp no dažādām iestādēm un institūcijām gūtas un ziņas informācija, kam ir būtiska nozīme kriminālprocesā. Viena persona kriminālprocesā atzīta par aizdomās turēto. Personai piemēroti drošības līdzekļi, kuri nav saistīti ar brīvības atņemšanu.

Izmeklēšanas laikā gūtā informācija dod pamatu uzskatīt, ka persona ar savām darbībām izdarījusi noziedzīgu nodarījumu, par kuru ir paredzēta kriminālatbildība Krimināllikuma 272.pantā. Iegūstot pietiekošu pierādījumu kopumu un veicot visas nepieciešamās kriminālprocesa izmeklēšanas darbības, šī gada 17.oktobrī, atbilstoši Kriminālprocesa likuma 425.pantam, paātrinātā procesā kārtībā kriminālprocess nodots kriminālvajāšanas uzsākšanai pret vienu personu par nepatiesu ziņu sniegšanu valsts institūcijai.

Par šādu noziedzīgu nodarījumu likumā paredzēts sods – īslaicīga brīvības atņemšana, vai probācijas uzraudzība, vai ar sabiedriskais darbs, vai naudas sods.

Tāpat ziņots, ka Valsts policija sākusi kriminālprocesu par jaunievēlētās partijas “Stabilitātei!” deputātes Glorijas Grevcovas iespējamo melošanu Centrālajai vēlēšanu komisijai (CVK) par savu darbavietu. Grevcova CVK melojusi arī par savu izglītību, ziņo Latvijas Televīzijas raidījums Panorāma.

Policija sākusi kriminālprocesu par nepatiesu ziņu sniegšanu valsts institūcijai. Policija šīs ziņas sāka vērtēt līdz ar to publisku izskanēšanu, LTV norāda Valsts policijas pārstāve Simona Grāvīte.

Valsts policija vērtēs visu informāciju, ko Grevcova sniegusi CVK par sevi.

Grevcova norādījusi, ka ir padomniece kokapstrādes uzņēmumā SIA DOLO, lai gan patiesībā tur strādājusi pavisam īsu brīdi, turklāt kā palīgstrādniece.

“Taisnība ir tāda, ka viņa strādāja no 2013.gada maija līdz 2014.gada augustam. Man bija liels šoks, ka cilvēks, kurš ir strādājis par palīgstrādnieku, norāda – padomnieks. [Jums vispār ir šāds amats uzņēmumā? – red.] Nē, nē, mēs esam mežizstrādes un saimnieciskās darbības uzņēmums, nav tāda ne štata, nekā cita,” raidījumam TV3 Ziņas norāda SIA Dolo pārstāve Kristīna Lapsa.

Uzņēmums gan Grevcovai, gan partijai aicināja šo informāciju izņemt, taču tas nenotika. Melots tādēļ, ka citas oficiālas darbavietas viņai nav bijis. Ņemot vērā soctīklu aktīvistes slavu, visnepatīkamākais ir, ka uzņēmumu tagad sasaista ar prokremliski noskaņotu cilvēku, vēsta raidījums.

Lasiet arī: Medmāsa no Ukrainas četros mēnešos apguvusi latviešu valodu  A1 līmenī

Centrālajā vēlēšanu komisijā TV3 Ziņām skaidroja, ka viņi pārbauda tikai to, vai deputāta kandidātam nav sodāmība vai kādi citi apstākļi, kas liegtu kandidēt vēlēšanās. To, cik patiesa informācija ir, piemēram, par norādīto darbavietu, neviens nepārbauda.

Partijai  “Stabilitātei” Saeimas vēlēšanās iegūstot 6,80% balsu un 11 vietas, parlamentā iekļuvusi arī Grevcova, kura pēdējā laikā daudzviet minēta saistībā ar iespējamu intīmo pakalpojumu sniegšanu.

Centrālās vēlēšanu komisijas pieejamā informācija liecina, ka Grevcova dzimusi 1988.gadā, dzīvo Ropažu novadā, un viņai ir augstākā izglītība – Latvijas Sporta akadēmijā iegūta pedagoga specialitāte.

Tikmēr plašāka sabiedrība Grevcovu pazīst kā videoblogeri un tiktokeri, kā arī internetā daudz tiek runāts par viņu kā intīmo pakalpojumu sniedzēju.

youtube icon
Abonēt youtube