Foto: Valsts policija/Flickr

Valsts policijā 31.oktobra vakarā  tika saņemta informācija, ka Kazdangā, Ķiršu gatvē, kādā transportlīdzeklī atrodas šaujamierocim līdzīgs priekšmets. Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes amatpersonas ieradās notikuma vietā un sastapa Pašvaldības policijas darbiniekus, kuri paskaidroja, ka sporta laukumā atrodas transportlīdzeklis “Audi”, kurā, iespējams, atrodas medību bise.

Likumsargi pamanīja transportlīdzekli, kurš pārvietojās sporta laukuma teritorijā no Kazdangas dzirnavezera uz Vītoliņa pilskalna pusi. Likumsargi apturēja transportlīdzekli un konstatēja, ka no transportlīdzekļa vadītāja izelpas jūtama alkoholam raksturīga smaka, tāpēc bija nepieciešams veikt alkohola pārbaudi izelpā, taču transportlīdzekļa vadītājs no tās atteicās. Vīrietis tika nogādāts medicīnas iestādē, taču arī tur viņš no ekspertīzes veikšanas arī atteicās.

Likumsargi vīrieša automašīnā atrada patronas un tika noskaidrots, ka vīrietim ir glabāšanas un nēsāšanas atļauja diviem medību šaujamieročiem, tāpēc tika veikta pārbaude vīrieša dzīvesvietā Kuldīgas novadā. Vīrietis vakara gaitā nepildīja amatpersonu likumīgās prasības, atteicās uzrādīt ieroču glabāšanas vietu un ieroču glabāšanas atļauju, tāpat  atteicās brīvprātīgi uzrādīt kabatu saturu un centās satvert policijas darbinieku aiz formas tērpa. Likumsargi šaujamieročus un glabāšanas atļauju izņēma.

Pret vīrieti tika uzsākti četri administratīvo pārkāpumu procesi – divi par amatpersonu likumīgo prasību nepildīšanu un divi par atteikšanos no medicīniskās pārbaudes alkohola koncentrācijas noteikšanai.

Saskaņā ar Ieroču aprites likumu, par atteikšanos no medicīniskās pārbaudes alkohola koncentrācijas noteikšanai, piemēro naudas sodu no 1 000 līdz 2 000 eiro, atņemot šaujamieroča vai lielas enerģijas pneimatiskā ieroča iegādāšanās, glabāšanas un nēsāšanas tiesības uz laiku no viena gada līdz trim gadiem.

Saskaņā ar Ceļu satiksmes likumu, par atteikšanos no medicīniskās pārbaudes alkohola koncentrācijas noteikšanai, piemēro naudas sodu — no 1 200 līdz 2 000 naudas soda vienībām un atņem transportlīdzekļu vadīšanas tiesības uz pieciem gadiem.

Savukārt saskaņā ar Administratīvo sodu likumu par pārkāpumiem pārvaldes, sabiedriskās kārtības un valsts valodas lietošanas jomā, par amatpersonas likumīgo prasību nepildīšanu vai amatpersonas darbības traucēšanu piemēro brīdinājumu vai naudas sodu fiziskajai personai līdz 700 eiro.

Saskaņā ar ieroču aprites likumu, ir aizliegts iegādāties, nēsāt, pārvadāt, izmantot un pielietot šaujamieročus, gāzes ieročus un signālieročus, pneimatiskos ieročus, straikbola ieročus, peintbola ieročus, lāzertaga ierīces, dezaktivētus ieročus, esot alkohola ietekmē, ja izelpotā gaisa vai asins pārbaudē konstatētā alkohola koncentrācija asinīs pārsniedz 0,5 promiles, kā arī narkotisko, psihotropo, toksisko vai citu apreibinošo vielu ietekmē.

Lasiet arī: Medvedevs liek noprast, ka Ukrainas uzvara izraisītu kodolkaru

Valsts policija atgādina, ka alkohols un jebkāda veida transportlīdzekļa vadīšana ir divas nesavienojamas lietas, un iereibis transportlīdzekļa vadītājs apdraud ne tikai pats savu veselību un dzīvību, bet arī rada draudus citiem ceļu satiksmes dalībniekiem.

Saistītās tēmas: KazdangakurzemešaujamieročiValsts Policija

youtube icon
Abonēt youtube