Volodimirs Zelenskis. Foto: The Pursuit Room/Flickr

Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis atzinies, ka ļoti vēlas redzēt jūru, tāpēc pirmā lieta, ko viņš darīs pēc uzvaras karā, būs došanās uz Krimu.

“Pirmais, ko es darīšu pēc uzvaras – es došos uz Krimu. Es ļoti gribu redzēt jūru,” intervijā Čehijas televīzijai sacījis Zelenskis.

Uz jautājumu, kad tas notiks, prezidents atbildējis: “Nu, ne ziemā. Jo ko darīt pie jūras ziemā? Es braukšu, kad būs siltāks.”

Uz jautājumu, vai Zelenskis nākamvasar sagaida uzvaru karā ar Krieviju, Ukrainas prezidents atbildēja: “Es to vēlos. Mums būs uzvara. Ceru, ka tā būs drīz.”

Zelenskis 11.oktobrī paziņojis, ka nevar būt nekāda dialoga ar Krievijas prezidentu Vladimiru Putinu, kuram “nav nākotnes”. Viņš norādīja, ka Putins izvirza ultimātus, bet viņa attieksme pret pasauli ir terors. Savukārt 22.oktobrī Zelenskis uzsvēra, ka Ukraina pateiks, kādā formātā un ar ko tā ir gatava runāt, pie nosacījuma, ka Krievija atdos teritorijas, kas Ukrainai pienākas atbilstoši 1991.gadā starptautiski atzītajajām robežām. 26.oktobrī Ukrainas prezidents uzsvēra, ka Krievijai jāsāk respektēt Ukrainas teritoriālā integritāte, suverenitāte un robežas dialoga veidošanai nākotnē, vēsta Unian.

Lasiet arī: Austrumu horoskops 2023.gadam

Kā zināms, kopš 24.februāra, kad agri no rīta Ukrainā iebruka Krievijas karaspēks, dzīvību zaudējuši aptuveni 72 470 krievu karavīri, ap 10 000 Ukrainas karavīru un ap 430 bērnu.  Kara dēļ dati nav pārbaudāmi. Bēgļu gaitās devušies vairāki miljoni cilvēku, no tiem Latvijā reģistrēti aptuveni 37 629. Kopš septembra sākuma Ukrainas armijai izdevies atkarot vairāk nekā 5 000 kvadrātkilometru okupētās teritorijas, kas ir vairāk nekā Krievija iekarojusi kopš aprīļa.

youtube icon
Abonēt youtube