Foto: Pexels

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) likumā noteiktajā kārtībā un termiņā saņēma 18 politisko partiju un to apvienību deklarācijas par vēlēšanu ieņēmumiem un izdevumiem. Partiju un to apvienību iesniegtā informācija norāda, ka visi politiskie spēki ir ievērojuši likumā noteiktos priekšvēlēšanu izdevumu ierobežojumus.

Deklarācijās norādītā informācija liecina, ka 18 politiskās partijas un to apvienības priekšvēlēšanu aģitācijai kopumā izlietojušas 5,4 miljonus eiro. No tiem 2,8 miljoni eiro izlietoti limitētajiem aģitācijas izdevumiem – politiskās reklāmas izvietošanai, labdarībai, sponsorēšanai, pabalstiem un dāvinājumiem. Visas politiskās partijas un to apvienības ir ievērojušas tām noteikto maksimālo summu 708 053,30 eiro, kuru tās drīkstēja izlietot limitēto aģitācijas izdevumu apmaksai.

Saskaņā ar KNAB iesniegto informāciju priekšvēlēšanu aģitācijai kopumā un limitētajiem aģitācijas izdevumiem visvairāk izlietojusi politiskā partija “Attīstībai/Par!”, politisko partiju apvienība Apvienotais saraksts – Latvijas Zaļā partija, Latvijas Reģionu Apvienība, Liepājas partija un Nacionālā apvienība “Visu Latvijai! ”— “Tēvzemei un Brīvībai/LNNK”.

Saskaņā ar Politisko organizāciju (partiju) finansēšanas likumu KNAB vēlēšanu ieņēmumu un izdevumu deklarāciju pārbaude jāveic līdz 2023.gada 1.maijam.

KNAB pārbaudē izvērtēs iesniegtos grāmatvedības attaisnojuma dokumentus, salīdzinās partiju iesniegtos datus ar KNAB rīcībā esošo informāciju un saņemtajām sūdzībām, kā arī veiks citas darbības, lai izvērtētu priekšvēlēšanu aģitācijai tērēto līdzekļu apmēru un atbilstību likuma prasībām.

Lasiet arī: Kļičko: Kijivas iedzīvotājiem jābūt gataviem pamest pilsētu

KNAB ir uzsācis administratīvā pārkāpuma procesu pret Kristīgi progresīvo partiju par vēlēšanu ieņēmumu un izdevumu deklarācijas neiesniegšanu likumā noteiktajā kārtībā un termiņā. Ja partija neiesniegs KNAB deklarāciju, tās darbība var tikt apturēta tiesas ceļā.

youtube icon
Abonēt youtube