Artis Pabriks. Foto: Juris Vīgulis/Saeima/Flickr

Pēc Krievijā ražotas raķetes nokrišanas Polijā, netālu no Ukrainas robežas, nogalinot divus cilvēkus, drošības situācija Latvijā nav mainījusies. Latvijas iedzīvotāji pēc šī notikuma var justies droši, atsaucoties uz aizsardzības ministra Arta Pabrika teikto “Latvijas Televīzijasraidījumam “Rīta Panorāma”, vēsta lsm.

Polijas valdība naktī no otrdienas uz trešdienu, 16.novembri, nāca klajā ar paziņojumu, ka raķete, kas otrdien pēcpusdienā nokrita Polijas pierobežas ciemā un nogalināja divus cilvēkus, bija ražota Krievijā.

Arī premjerministrs Krišjānis Kariņš “Latvijas Televīzijai” uzsvēra, ka pēc incidenta Polijā drošības situācija Latvijā nav mainījusies. Kariņa ieskatā Polijā notikušais un Krievijas otrdienas pēcpusdienā sarīkotais masīvais raķešu uzbrukums Ukrainai ir atgādinājums, ka jāturpina atbalstīt Ukrainu visos iespējamajos veidos.

Pabriks norādīja, ka par notikušo vēl tiek gaidīti pilnīgi apstiprinājumi, lai noskaidrotu visus apstākļus.  Aizsardzības ministrs uzsvēra, ka var būt dažādas versijas par Polijā nokritušo raķeti: “Tā var būt raķete, kas ir izšauta no Krievijas teritorijas vai Krievijas lidmašīnām. Tā var būt raķete, kas izšauta no Baltkrievijas. Tā var būt Ukrainas pretgaisa aizsardzības sistēmas raķete, kas centusies notriekt Krievijas raķeti.”

Pēc Pabrika domām, pēc Polijas un NATO sabiedroto apspriešanās Polijai varētu tikt nodrošināta “cita tipa” militārā klātbūtne Polijā un reģionā. Šāds solis varētu nozīmēt arī labāku pretgaisa aizsardzību, kas varētu palīdzēt Polijai.

“Es personīgi neizslēdzu, ka ar to varētu nosegt arī daļu no Rietumukrainas. Pretgaisa aizsardzība ir militāras dabas [palīdzība], ar vārdiem un nosodījumu nevar panākt vien to, ka kaut kas mainīsies,” atsaucoties uz ministra teikto intervijā “Latvijas Radio”, sacīja ministrs.

Krievija otrdien, 15.novembrī, kārtējo reizi  ar raķetēm apšaudījusi Ukrainu, jo īpaši Kijivas un Čerņihivas apgabalus.

Lasiet arī: Tretjakovas vietā Rosļikova partiju Saeimā pārstāvēs bērnudārza skolotāja no Daugavpils

Viena no raķetēm otrdien, 15.novembrī, nokritusi Polijā, kas ir NATO dalībvalsts, nogalinot divus cilvēkus.

Polijā sasaukta ārkārtas nacionālās drošības padomes sēde, kurā pieņemts lēmums noteikt paaugstinātu gatavību Polijas armijā.

youtube icon
Abonēt youtube