Baltkrievijas ārlietu ministrs Vladimirs Makejs. Foto: Valsts kanceleja

Baltkrievijas ārlietu ministra Vladimira Makeja slepkavība tika plānota, sagatavota un īstenota pēc Krievijas prezidenta Vladimira Putina personīgās iniciatīvas. Kuratora pienākumus “projekta” īstenošanā pildīja Krievijas Drošības padomes sekretārs Nikolajs Patruševs, ziņo “Telegram” kanāls “Generall SVR”.

“Generall SVR” ir viens no noslēpumainākajiem “Telegram” kanāliem Krievijā, kas regulāri publicē informāciju par Putinu un viņam tuvāko cilvēku loku. Minētais kanāls arī izplatījis informāciju par Putina nedziedināmajām slimībām. Tiek uzskatīts, ka tas pieder bijušajam Ārējās izlūkošanas dienesta ģenerālim.

“To, ka tā  bijusi slepkavība, neviens īpaši neslēpj no Baltkrievijas prezidenta Aleksandra Lukašenko. Slepkavības mērķis bija izjaukt Lukašenko separātiskās sarunas ar Rietumiem un Ķīnu.

Vladimirs Makejs, protams, nebija neatkarīga figūra, Lukašenko totālās diktatūras apstākļos tas nav iespējams, viņš bija Aleksandra Grigorjeviča uzticības persona un atradās viņa nemitīgā kontrolē.

Lukašenko pēdējā laikā pieprasīja no Makeja neiespējamo: risināt sarunas ar ASV un Eiropas valstīm, lai mīkstinātu to pozīcijas pret Baltkrieviju,” ziņo “Telegram” kanāls.

“Jāsaka, ka sarunas ar Rietumiem bija diezgan auglīgas un Makejam izdevās pārliecināt ietekmīgāko valstu vadību par pārmaiņu iespējamību Baltkrievijā. Viņš Lukašenko vārdā deva garantijas, ka visi politieslodzītie tiks izraidīti uz Eiropu apmaiņā pret pozīciju mīkstināšanu vairākos jautājumos.  Turklāt Makejs apliecināja saviem kolēģiem, ka Lukašenko faktiski ir Putina ķīlnieks un bija spiests veikt “nepopulāras” darbības Krievijas prezidenta spiediena dēļ, lai saglabātu Baltkrievijas suverenitāti. Baltkrievijas vadības sarunas ar Rietumiem bija diezgan efektīvas, par ko regulāri tika ziņots Putinam, un tieši tas bija par iemeslu Krievijas prezidenta lēmumam pielikt punktu Lukašenko separātiskajām sarunām, likvidējot galveno sarunu vedēju,” vēsta “Telegram” kanāls.

Tā paziņojumā norādīts, ka “pēc ziņām par Makeja nāvi Lukašenko tiešā tekstā tika paziņots, ka turpmāk jārīkojas, stiprinot Savienības valsti, bez jebkādām sarunām Kremlim aiz muguras. Lukašenko personīgi netika draudēts, un nav arī jēgas, neviens viņu vismaz pagaidām likvidēt negrasās, tāpat neviens, izņemot Putinu, nesteidzas sniegt viņam personīgās drošības garantijas. Taču Makeja nāvē ir viens interesants apstāklis ​​– Putinam neviens nevar par 100% apstiprināt, ka likvidācijas operācija noritējusi veiksmīgi un Makejs tiešām ir miris.”

Lasiet arī: Eksperts: Pēc pāris nedēļām Ukrainu var pārņemt pilnīga tumsa

64 gadus vecā Makeja, kurš Baltkrievijas Ārlietu ministriju vadījis kopš 2012.gada, oficiālais nāves iemesls nav zināms.

youtube icon
Abonēt youtube