Ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs. Foto; Flickr

Ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs kopā ar Baltijas un Ziemeļvalstu ārlietu ministriem apmeklējis Kijivu un ticies ar Ukrainas prezidentu Volodimiru Zelenski, premjerministru Denisu Šmihaļu, premjerministra vietnieci Eiropas un Eiroatlantiskās integrācijas jautājumos Olhu Stefanišinu, ārlietu ministru Dmitro Kulebu, kā arī ar citām Ukrainas amatpersonām.

Tikšanās laikā Rinkēvičs uzsvēra, ka Latvija atbalsta centienus izveidot īpašu tribunālu agresijas nozieguma izmeklēšanai un iztiesāšanai, informē Ārlietu ministrija.

“Ir nepieciešama stingra, vienota un izlēmīga reakcija Krievijas īstenotajai agresijai pret Ukrainu. Nevienam starptautiskam mehānismam šobrīd nav tiesību izmeklēt un iztiesāt Krievijas noziegumus. Latvija uzskata, ka nedrīkst pieļaut šādu robu atbildības mehānismā, lai neveicinātu līdzīgu noziegumu atkārtošanos. Īpaša tribunāla izveide nav vienkārša, taču plašs politiskais atbalsts būtu nepārprotams signāls Krievijai, ka nesodāmība netiks pieļauta,” norādīja ārlietu ministrs.

Rinkēvičs arī pauda, ka Krievijai būs jākompensē Ukrainai kara laikā nodarītie zaudējumi. Ministrs norādīja, ka Latvija atzinīgi vērtē ANO Ģenerālās asamblejas pieņemto rezolūciju par Krievijas nodarīto postījumu Ukrainai reģistra un starptautisko reparāciju mehānisma izveides nepieciešamību.

Vienlaikus Rinkēvičs norādīja, ka Latvijas uzņēmumi, pašvaldības un individuāli ziedotāji sniedz aktīvu atbalstu Ukrainas energoapgādes atjaunošanai. Ministrs apliecināja Latvijas gatavību sniegt palīdzību Ukrainas energoinfrastruktūrai.

Lasiet arī: Ar eksprezidentes līdzdalību radīta rotu kolekcija Zelta saule aust

Pieminot Holodomora 90.gadadienu, ārlietu ministrs uzsvēra, ka Krievija atkal izmanto pārtiku kā kara ieroci. Krievija izdara noziegumus pret Ukrainas iedzīvotājiem, mērķtiecīgi graujot Ukrainas energoapgādes tīklus, atstājot iedzīvotājus bez gaismas, siltuma, arī bez ēdiena. “Krievija redz, ka nespēj uzvarēt kara laukā, jo Ukraina ir stipra, un transatlantiskie partneri ir vienoti savā atbalstā Ukrainai. Tāpēc tā atkal ķeras pie teroristu metodēm,” pauda ārlietu ministrs.

youtube icon
Abonēt youtube