Foto: Pexels

Akcijas Adījumi Ukrainas atbalstam iniciatori sadarbībā ar Latvijas Pastu joprojām aicina Latvijas rokdarbnieces turpināt ziedot savus adījumus Ukrainas karavīriem, mierīgajiem iedzīvotājiem un kara bēgļiem.

Patlaban nepieciešami visa veida un izmēru adījumi, informē akcijas organizatori.

Šo sūtījumu bezmaksas pieņemšana visās ”Latvijas Pasta nodaļās turpināsies līdz šā gada beigām. Biedrība ”Tavi draugi daļu īpaši krāšņu un tematiskās krāsās adītu zeķu un citu adījumu pārdod Rīgas Ziemassvētku tirdziņā Doma laukumā, lai šādi nopelnīto naudu ziedotu elektrības ģeneratoru iegādei Ukrainai.

Kopš Krievijas iebrukuma Ukrainā jau otrā akcija ”Adījumi Ukrainas atbalstam sākās šā gada septembrī un turpināsies līdz gada nogalei.

Līdz šim akcijas laikā visās pasta nodaļās ziedoti jau aptuveni 3 500 kilogramu dažādu adījumu, kas nosūtīti uz Ukrainu vai nogādāti kara bēgļiem.

Pašlaik, kad sākusies ziema, akcijas organizatori – biedrības ”Mēs Iecavaiun ”Tavi draugi sadarbībā ar Latvijas Pastu – aicina turpināt ziedot visas veida adījumus dažādos izmēros.

“Aicinām sūtīt visu veidu adījumus dažādos izmēros – zeķes, cepures, šalles, cimdus, džemperus, jakas, kā arī pogājamās zeķes un piedurknes ievainotajiem; noderēs arī muguras sildītāji – aptuveni 30 cm platas jostas. Karavīriem domātās zeķes jāada no tīras vilnas, pievienojot mohēru; sintētiska dzija nederēs, jo lielā karstumā tā pielīp miesai. Karavīriem nepieciešami arī īpaši cimdi – ar brīvu īkšķa daļu, puscimdi ar aizdari, dubultie dūraiņi,” uzsver viena no akcijas iniciatorēm biedrības ”Mēs Iecavaipārstāve Lauma Neimane. Viņa piebilst: “Ļoti lūdzam neziedot novalkātus adījumus – cienīsim cits citu un tos, kam visvairāk vajadzīga mūsu palīdzība!”

Lasiet arī: FOTO | Mices un atslēgas – Rīga rotājas Ziemassvētkiem

Akcijā ziedotos adījumus ”Latvijas Pasts nogādā biedrībai ”Tavi draugi Rīgā, Ventspils ielā 50, no kurienes tos tālāk transportē uz Ukrainu. Uz paciņas ar adījumu lūgums norādīt šādu informāciju: Akcija Adījumi, EKSPRESPASTS, Ziemeļu iela 10, Mārupes novads.

Patlaban nepieciešamo adījumu paraugi Ukrainas aizstāvjiem:

Akcijas organizatori izsaka pateicību visām Latvijas rokdarbniecēm, kuras cītīgi adījušas un ziedojušas savus rokdarbus. “Mūsu radītais siltums ir vajadzīgs, jo tā ir dzīvība!” saka Neimane un aicina pievērst uzmanību vēl vienai biedrības ”Tavi draugiiniciatīvai – zeķes un citus adījumus tematiskā krāsā vai rakstos, kādos daudzām akcijas dalībniecēm patīk tos darināt, pārdod Ziemassvētku tirdziņā un nopelnīto naudu ziedo elektrības ģeneratoru iegādei.

youtube icon
Abonēt youtube