Ukrainas prezidents Volodomirs Zelenskis. Foto: Flickr

Izdevniecība “Latvijas Mediji” laidusi klajā ukraiņu žurnālista, publicista un politikas analītiķa Serhija Rudenko (Сергій Руденко) grāmatu “Zelenskis. Biogrāfija” (“Зеленський без гриму”).

Grāmatu tulkojuši Armīns Voitkāns un Renāte Kārkliņa, informē izdevniecība.

2019.gadā tautā iemīļotais ukraiņu komiķis Volodomirs Zelenskis balotējās Valsts prezidenta vēlēšanās, solot, ka atjaunos pilsoņu uzticību politikai un izbeigs ieilgušo konfliktu ar Krieviju. Pēc pārliecinošās uzvaras viņš skali paziņoja: “Es jūs nepievilšu!” – vēl nenojaušot, ka trīs gadus vēlāk kopā ar savu valsti cīnīsies par tās pastāvēšanu un neatkarību baisākajā karā Eiropā kopš 1945.gada.

Krievijas nežēlīgās agresijas dēļ Volodomirs Zelenskis šā gada 24.februārī nokļuva visas pasaules uzmanības centrā, un nu viņa vārds vairs komentārus neprasa.

2020.gadā Serhijs Rudenko uzrakstīja grāmatu par Zelenski. Kā daudzās intervijās stāsta pats autors, viņam pašam bija interese uzzināt pēc iespējas vairāk par sesto Ukrainas prezidentu. “Es vācu dosjē par Zelenski. Un kādā brīdī sapratu, ka tas viss varētu būt interesanti arī citiem. Tā radās ideja izdot grāmatu par prezidentu,” saka autors.

Grāmatas beigās Rudenko raksta: “Šodien Ukrainā ikvienam bez izņēmuma ir tikai viens ienaidnieks, un no uzvaras pār šo ienaidnieku ir atkarīga Ukrainas valsts pastāvēšana.”

Iepriekš autors ir strādājis laikrakstos, televīzijā un radio. Ieguvis vairākus apbalvojumus, tādus kā TOP 20 “Labākā Ukrainas grāmata 2008” (pēc žurnāla “Korespondents” vērtējuma), piedalījies Starptautiskā literatūras konkursa “Granoslov” (2008) u.c. Šī nav autora pirmā grāmata, iepriekš ir izdoti darbi par Viktora Janukoviča, Viktora Juščenko un Jūlijas Timošenko komandām. Bet “Zelenskis. Biogrāfija”, neapšaubāmi, ir līdz šim veiksmīgākais Serhija Rudenko projekts, kas iekaroja visu pasauli.

Lasiet arī: No Latvijas armijas noliktavām izzagtas preces 339 663 eiro vērtībā

Grāmata ir tulkota 26 valodās. Pēc iznākšanas Polijā, Lielbritānijā, Vācijā, Holandē, Portugālē un citās valstīs grāmata iekļuvusi dižpārdokļu topos.

youtube icon
Abonēt youtube