Foto: Pixabay

Nacionālās apvienības ieskatā, ielaist Latvijā televīzijas kanālu “Doždj” (“TV Rain”) bija nopietna kļūda, kas balstīta nekritiskā attieksmē pret tā saucamo demokrātisko opozīciju Krievijā.

Kā norāda partijā, opozīcija Putinam nenozīmē opozīciju Krievijai un tās armijai – to spilgti nodemonstrēja “Doždj” žurnālists un kanāla īpašniece savos skandalozajos komentāros, kas pievērsuši ne vien vietēja, bet arī starptautiska mēroga uzmanību. Nacionālā apvienība aicina atbildīgās iestādes lemt par “Doždj” raidīšanas izbeigšanu no Latvijas teritorijas un par kanāla darbinieku izraidīšanu no valsts.

“Šodien, kad Krievija ielauzusies Ukrainā un slepkavo tās cilvēkus, jebkāds atbalsts Krievijas karavīriem – morāls vai materiāls – ir noziedzīgs. Cīnīties pret Putina režīma korupciju armijā šodien nozīmē to pašu, ko pienest slepkavam patronas. Krievijai šajā karā ir jāzaudē! Tās karavīri Ukrainā ir jāiznīcina vai jāpatriec. Tas ir vienīgais veids, kā panākt, lai viņi beidz nogalināt, izvarot un sakropļot. Mēģināt iežēlināt sabiedrību pret krievu iebrucējiem un organizēt viņiem atbalstu, izmantojot Latvijas izsniegtu apraides atļauju, ir absolūti nepieļaujami,” norāda partijas priekšsēdētājs Raivis Dzintars.

Kā ziņots, pret kanālu ierosināta administratīvā pārkāpuma lieta, kā arī piespriests 10 000 eiro liels naudas sods pēc tam, kad kanāla ziņu sižetā okupētā Krima kartē tika iezīmēta Krievijas sastāvā un Krievijas armija tika nosaukta par “mūsu armiju”.

Valsts drošības dienests (VDD) šā gada 2.decembrī ir uzsācis pārbaudi saistībā ar Latvijā reģistrētā televīzijas kanāla “TV Rain” ziņu raidījumā paustiem izteikumiem, kas rada aizdomas par šī televīzijas kanāla sniegtu palīdzību Krievijas okupācijas spēku karavīriem.

Izteikumi konstatēti šā gada 1.decembrī televīzijas kanālā “TV Rain” demonstrētajā ziņu raidījumā “Šeit un tagad”. Raidījuma laikā tā vadītājs aicina skatītājus sniegt informāciju par mobilizēto Krievijas pilsoņu apstākļiem frontē un pauž cerību, ka televīzijas kanāls daudziem Krievijas karavīriem jau spējis palīdzēt “ar aprīkojumu un elementāru ērtību nodrošināšanu”.

VDD brīdina, ka, ņemot vērā Krievijas okupācijas spēku veiktos noziegumus pret Ukrainu un tās tautu, nekāda veida atbalsta sniegšana agresorvalstij Krievijai nav pieļaujama. VDD atgādina, ka par jebkādā veidā iegūtu finanšu līdzekļu vai citas mantas tiešu vai netiešu vākšanu vai nodošanu ārpus Latvijas Republikas teritorijas notiekošā bruņotā konfliktā iesaistītai pusei, kuras darbība ir vērsta pret kādas valsts teritoriālo neaizskaramību vai politisko neatkarību vai citādi ir pretrunā ar Latvijas Republikai saistošām starptautiskajām tiesībām, ir paredzēta kriminālatbildība.

Lasiet arī: No Latvijas armijas noliktavām izzagtas preces 339 663 eiro vērtībā

VDD jau vairākkārt ir brīdinājis par lēmumu pieņemšanu atbildīgās institūcijas un amatpersonas, ka Krievijas tā dēvēto neatkarīgo mediju darbības pārcelšana uz Latviju ir saistīta ar dažādiem riskiem. Pirmkārt, no agresorvalsts ieceļojušie mediju pārstāvji rada izlūkošanas riskus. Tā kā šie mediju uzņēmumi un žurnālisti ilgstoši ir strādājuši agresorvalstī, nav izslēdzamas atsevišķu Latvijā darbību uzsākušo mediju vai to pārstāvju saites ar Krievijas specdienestiem. Tāpat iespējama pastiprināta Krievijas specdienestu interese par emigrējušo mediju darbībām Latvijā.

Otrkārt, Krievijas mediju pārstāvju darbība Latvijā ir saistīta ar riskiem Latvijas informatīvās telpas drošībai. Krievija gadiem ilgi ir īstenojusi mērķtiecīgus un sistemātiskus pasākumus sabiedriskās domas ietekmēšanai atbilstoši Krievijas interesēm, līdz ar to pastāv risks, ka atsevišķu mediju veidotajā saturā var tikt iekļauti pret Rietumvalstīm, tajā skaitā Latviju, vērsti vēstījumi, informē VDD.

Saistītās tēmas: DoždjNacionālā apvienībaTV Rain

youtube icon
Abonēt youtube