Foto: Nataļja Vaseva/BNN

Šajā nedēļā dominēja ciklona ietekme, līdz ar to daudzviet sniga. Brīvdienās nokrišņi nav gaidāmi, taču jau svētdien vakarā ciklona ietekme atkal pastiprināsies – gandrīz visā Latvijā pūtīs brāzmains vējš, Kurzemes ziemeļos pārsniedzot 20 m/s, un teritoriju sāks šķērsot nokrišņu zona, kas nesīs stipru sniegu, līdz ar to gaidāms arī putenis, tāpat daļu valsts varētu skart atkala.

Piektdien, 9.decembrī, laikapstākļus noteiks ciklons. Naktī uz piektdienu gaidāms mākoņains laiks, taču no rīta debesis sāks pakāpeniski skaidroties, līdz ar to dienā daudzviet uzspīdēs saule. Naktī lielākajā valsts daļā vēl turpinās snigt, vietām piekrastes rajonos iespējams arī slapjš sniegs, un dažviet sniega segas biezums palielināsies par 5 cm, savukārt dienā snigs vairs tikai vietām austrumos.  Piektdien maksimālā gaisa temperatūra gaidāma 0…-6 grādu robežās.

Brīvdienās laika apstākļus ietekmēs augsta spiediena atzars no austrumiem, tāpēc nokrišņi netiek prognozēti.

Sestdien, 10.decembrī, debesis būs daļēji mākoņainas, bet svētdien debesis klās bieza mākoņu sega. Saglabāsies lēns vējš. Diennakts tumšajās stundās gaiss atdzisīs līdz -8…-13 grādiem, sestdien dažviet piekrastē un dienvidaustrumos līdz -4…-7 grādiem, arī dienas būs aukstas, gaisa temperatūrai saglabājoties -4…-9 grādu robežās, vien Kurzemes ziemeļos būs nedaudz siltāk, tur -2…-5 grādi.

Naktī uz pirmdienu valsts teritoriju no dienvidiem sāks šķērsot plaša nokrišņu zona, līdz ar to daudzviet stipri snigs. Pirmdien visā valstī pūtīs brāzmains ziemeļu, ziemeļaustrumu vējš, stiprākās brāzmas gaidāmas Kurzemes ziemeļos, savukārt jau otrdien vējš pakāpeniski pierims. Naktīs un dienās gaisa temperatūra būs -2…-7 grādu robežās. Pirmdien un otrdien visā valsts teritorijā gaidāma intensīva snigšana, iespējams pat ļoti stiprs putenis ar būtisku redzamības pasliktināšanos un sniega sanesumiem. Pastāv arī ļoti augsta iespējamība, ka atsevišķos valsts rajonos, galvenokārt valsts austrumos, tiks novērots stiprs sasalstošs lietus, atkala.

Lasiet arī: Sakāves gadījumā Putins plāno bēgt uz Latīņameriku

Darba nedēļas izskaņā gaidāms lielākoties mākoņains laiks. Palaikam snigšana turpināsies, tomēr intensitāte, salīdzinot ar nedēļas sākumu, mazināsies. Dažviet Latvijā sniega segas biezums tuvosies jau 50 cm. Dominēs lēns līdz mērens dienvidu puses vējš, un gaisa temperatūra pārsvarā turēsies  -2…-7 grādu robežās.

youtube icon
Abonēt youtube