Foto: Unsplash

Šā gada 5.novembrī Jelgavā, Uzvaras ielā, divas sievietes – maģijas rituālu veicējas – izkrāpa no gados vecas kundzes 2000 eiro, informē Valsts policija.

Kā norāda likumsargi, krāpnieces cietušo vecāka gadagājuma sievieti bija uzrunājušas uz ielas, solot palīdzēt atrisināt veselības problēmas. Kundze krāpnieces ielaidusi savās mājās, kur viņas veikušas it kā maģijas rituālus, vienlaikus no sievietes izkrāpjot naudu.

Saistībā ar notikušo ir uzsākts kriminālprocess par krāpšanu, ja tā izdarīta ievērojamā apmērā vai ja to izdarījusi personu grupa pēc iepriekšējas vienošanās. Par šādu noziegumu likumā paredzēta brīvības atņemšana uz laiku līdz pieciem gadiem vai īslaicīga brīvības atņemšana, vai probācijas uzraudzība, vai sabiedriskais darbs, vai naudas sods, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas.

Likumsargi ir ieguvuši videonovērošanas kameru ierakstu, kurā redzamas sievietes, kuras, iespējams, izdarījušas šo noziegumu.

Valsts policija aicina atsaukties iedzīvotājus, kuri atpazīst video redzamās sievietes vai zina viņu iespējamo atrašanās vietu, sazinoties ar Valsts policiju pa tālruņa numuru 110, vai arī rakstot e-pastu: andris.vakis@zemgale.vp.gov.lv!

Tāpat policija atgādina, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr tās vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek pierādīta likumā noteiktajā kārtībā.

Saistītās tēmas: JelgavakrāpšanaMaģijaValsts Policija

youtube icon
Abonēt youtube