Baltkrievijas prezidents Aleksandrs Lukašenko. Foto: Flickr

Netālu no Gorbahas ciema, Brestas apgabalā Baltkrievijā, ceturtdienas, 29. decembra, rītā nokritusi raķete, provizoriski – no pretgaisa aizsardzības sistēmas S-300, atsaucoties uz uzraudzības grupu “Belarusski Gajun”, ziņo Unian.

“Vai raķete tika notriekta vai nokrita pati, joprojām nav zināms. Pēc vietējo iedzīvotāju ziņām, raķete atrasta uz lauka Ivanovas rajonā, Brestas apgabalā. Spriežot pēc publicētajiem attēliem, tās ir daļas no zenītraķetes S – 300,” teikts ziņojumā.

Vēlāk Lukašenko atbalstošie mediji sāka ziņot, ka Baltkrievijas teritorijā fiksēta Ukrainas raķešu kompleksa S-300 nogāšanās. Kā raksta BelTA, par notikušo nekavējoties tika informēts diktators Aleksandrs Lukašenko.

Viņa uzdevumā raķetes nogāšanās cēloņus skaidro speciālistu grupa no Izmeklēšanas komitejas un Baltkrievijas Aizsardzības ministrijas.

Vēlāk Baltkrievijas Aizsardzības ministrija paziņoja, ka Baltkrievijas pretgaisa aizsardzība notrieca Ukrainas raķeti. “Pārbaudes pasākumu laikā provizoriski tika noskaidrots, ka atlūzas pieder no Ukrainas teritorijas izšautai vadāmajai pretgaisa raķetei S-300. Sīkāk par notikušo tuvākajā laikā informēs militārais departaments,” norādījusi ministrija.

Šā gada martā Baltkrievijas diktators paziņoja, ka Ukraina “vēlējās uzbrukt Baltkrievijai”, tāpēc tai uzbruka Krievija.

Jau vēstīts, ka ceturtdienas, 29. decembra, rītā plkst. 5.33 Ukrainas dienvidos izsludināta gaisa trauksme, kas vēlāk izplatīta visā valsts teritorijā, ziņo Unian.

Ukrainas prezidenta kancelejas padomnieks Oleksijs Arestovičs ziņojis, ka Krievija ceturtdien, 29.decembrī, vairākos piegājienos uz Ukrainu plāno palaist vairāk nekā 100 raķešu. “Pirmās pietuvosies Kijivai aptuveni plkst. 8:15 no rīta. Pilsētas uz austrumiem no Kijivas raķetes var sasniegt agrāk. Pretgaisa aizsardzības sistēma sāk darbu,” norādījis Arestovičs.

Krievija šodien, 29.decembrī, veica kārtējo masveida raķešu uzbrukumu pret Ukrainu, izšaujot uz mūsu valsti 120 raķetes, paziņojis Ukrainas prezidenta biroja vadītāja padomnieks Mihailo Podoļaks, ironizējot par miera sarunu priekšlikumiem. “Vairāk nekā 120 raķetes, ko izšāva “ļaunā krievu pasaule”, lai iznīcinātu kritisko infrastruktūru un masveidā nogalinātu civiliedzīvotājus… Mēs gaidām nākamos “miera uzturētāju” priekšlikumus par “miera sarunām”, “drošības garantijām Krievijai” un provokāciju nevēlamību .. ,” tā Podoļaks.

Lasiet arī: Metot kāposta lapu, zoo apmeklētājs apdraudējis  žirafes Vakilijas veselību un dzīvību

Militārie eksperti un Ukrainas bruņotie spēki jau iepriekš bijuši pārliecināti, ka Krievija plāno dot triecienu Ukrainai Jaungada brīvdienu priekšvakarā vai to vidū.

Nacionālās drošības un aizsardzības padomes sekretārs Oleksijs Danilovs sacīja, ka karam nav brīvdienu, tāpēc pastāv iespēja, ka Vecgada vakarā tiks apšaudītas pilsētas.

youtube icon
Abonēt youtube