Foto izgūts no Instagram @ziemasgaismasdarzs

“Ziemas Gaismas dārzs”, kas šogad notiek Latvijas Etnogrāfiskajā brīvdabas muzejā, būs apskatāms vēl tikai visu šo nedēļu – līdz 8.janvārim. Aptuveni divus kilometrus garajā gaismas takā redzamas 27 gaismu instalācijas, kuras veidojuši Latvijas gaismu mākslinieki.

Apmeklētāju iemīļotāko gaismas objektu vidū ir Kārļa Kaupuža “Saulgrieži”, Patrika Piternieka “Pēc ziemas nāk pavasaris, kad mostas daba, pēc pavasara – vasara, pēc kuras nāk rudens, kad daba dodas ziemas miegā, lai atkal mostos pavasarī – tā tas ir viemēr bijis un tā tas vienmēr būs”, Matīsa Kokles “Jāņtārpiņi”, Kārļa Ozoliņa “Cimdu deja”, Those Guys Ligting “Kaladu”, Oskara Timbara “Pasaka par raganām”, Jāņa Purva “Maldugunis”, Arta Vilka “Pasaka par naudas žāvēšanos”, Kristapa Dergača “Lielākā saulgriežu egle”, Ričija Pūciņas “Ziemas ceļa idille” un Kristapa Bungas “Dejojot Ziemassvētkos”, informē organizatori.

Latvijas gaismu mākslinieki šogad izgaismo Brīvdabas muzeju nebijušās vizuālajās sajūtās un gaismu spēlēs atdzīvina mūsu Latviskās pamatvērtības – dainas, teikas, pasakas un ticējumus, padarot šo saulgriežu laiku īpašu un neaizmirstamu. Latvijas Etnogrāfiskā Brīvdabas teritorija ir pārvērsta nebijušā gaismas piedzīvojumā un ļauj pasākuma apmeklētājiem izbaudīt etnisko piedzīvojumu pavisam jaunās un unikāli vienreizīgās sajūtās.

Pastaigu maršruts aicina iegrimt latviešu saulgriežu tradīcijās un doties ziemas laika brīnumu pasaulē – pastaigu taka ir pieejama ikvienam. “Ziemas Gaismas dārzs” Latvijas Etnogrāfiskajā Brīvdabas muzejā gaida ciemiņus jaunajā gadā katru vakaru vēl līdz 8.janvārim no plkst.17.00 līdz 22.00 (pēdējā ieeja plkst.21.00).

“Ziemas Gaismas dārza” noslēgumā Latvijas Etnogrāfiskā brīvdabas muzeja teritorijā pie bērniem un skolēniem atgriezīsies jautrākā ziemas ballīte – pasākums “Jaunā gada priedīte”. Bērnus gaida divu dienu festivāls, kurā paši galvenie būs viņi – ja vien ir labi mācījušies, apguvuši ko jaunu un nopelnījuši ballīti! “Jaunā gada priedīte” uz trakulīgu ballīti aicinās skolas vecuma bērnus līdz 14 gadu vecumam. 7.janvārī “Jaunā gada priedītes” īpašie viesi būs grupa “Bermudu Divstūris”, savukārt 8.janvārī pašus mazākos uz ballīti gaidīs īpašais viesis – Ričijs Rū un draugi.

Lasiet arī: VIDEO | Krievi Hersonā nolaupa jenotu un piereģistrē to universitātē

“Ziemas Gaismas dārzs” 2022./2023.gada ziemas sezonā notiek jau ceturto reizi – līdz šim pasākums ir saņēmis balvas kā 2020.gada izcilākais notikums Rīgā un 2021.gada izcilākā gaismu pastaigu taka. Iepriekšējos gados “Ziemas Gaismas dārzu” ir apmeklējuši vairāk nekā 30 000 apmeklētāji.

youtube icon
Abonēt youtube