Foto: Flickr

Vietnē ManaBalss vāc parakstus iniciatīvai par krievu pasaules ideoloģijas aizliegumu Latvijā. Par priekšlikumu līdz šim parakstījušies 310 cilvēki, lai to iesniegtu Saeimā, nepieciešami vēl 9 690 paraksti.

“Krievijas agresija Ukrainā ir skaidrs pierādījums tam, ka Vladimira Putina 2007. gadā izveidotais fonds “Russkij Mir” un ar to saistītā krievu pasaules ideoloģija ir noziedzīga un ekstrēmistiska.

Līdz ar Ukrainā notiekošajām zvērībām un noziegumiem šis fonds konkrēti un krievu pasaules ideoloģija vispār ir oficiāli jāatzīst par ekstrēmistisku un noziedzīgu ar izrietošiem regulējumiem.

“Russkij Mir” ietekme vairs nav uzskatāma par leģitīmu vienas valsts maigo varu, kas kādam var patikt vai nepatikt. Tā ir ekstrēma agresorvalsts organizācija un Latvijas nacionālajām interesēm bīstama ideoloģija; tāda tā bija, tāda tā ir uzskatāmi atklājusies pašlaik, un tāda tā paredzami paliks arī turpmāk,” norāda iniciatīvas pieteicējs Jevgeņijs Nikolajevs.

“Tāpēc aicinu likumdošanā atrunāt un blakus nacisma un komunisma simbolu lietošanas un šo noziedzīgo ideoloģiju propagandas aizliegumam noteikt arī krievu pasaules ideoloģijas aizliegumu. Vienlaikus par ekstrēmu un noziedzīgu ir jānosaka fonds “Russkij Mir” ar aizliegumu fiziskām un juridiskām personām ar to jebkādi sadarboties,” teikts pieteikumā.

Lasiet arī: Turpmāk depozīta sistēmā varēs nodot arī stipro alkoholisko kokteiļu iepakojumus

“Līdz ar šo pārmaiņu mēs nostiprināsim konsekventu politiku, kas iestājas par Latvijas nacionālajām interesēm un vēršas pret vietējo un starptautisko ekstrēmismu un bīstamu ideoloģiju – krievu pasauli. Līdz ar šīs ideoloģijas iegrožošanu, kaut pakāpeniski, tomēr paredzami mazināsies arī Latvijas sabiedrības sašķeltība,” norāda iniciatīvas autors.

Saistītās tēmas: krievu pasauleManaBalssRusskij Mir

youtube icon
Abonēt youtube