Krievijas prezidents Vladimirs Putins. Foto: Ekrānšāviņš

Krievijas prezidents Vladimirs Putins šonedēļ, piedaloties pasākumā par godu 80. gadadienai kopš Ļeņingradas blokādes noslēguma, uzstāšanās laikā ieminējies par nacisma atdzimšanu daudzviet Eiropā, tostarp bijušajā Padomju Savienībā, īpaši izceļot situāciju Latvijā.

“Daudzās pasaules valstīs, tostarp arī bijušajās Padomju Savienības republikās, arī Ukrainā notiek heroizācija. Paskatieties, kas notiek, piemēram, Latvijā! Tur esesieši ik gadu aklāti maršē vietējo tiesībsargājošo iestāžu piesegā. Tie ir bijušie SS karavīri. Viņi atklāti to dara. Piesedzoties – gribu to uzsvērt! – piesedzoties ar to, ka viņi it kā cīnījušies par nacionālo neatkarību! Nekas nevar būt par attaisnojumu sadarbībai ar nacistiem un fašistiem! Tas viss ir piesegs, patiesībā viņi ir nodevēji un nacisti, bet šodienas sekotāji – neonacisti,” izteicies Putins.

Tāpat viņš savā runā uzmanību pievērsa arī situācijai Ukrainā, norādot, ka Krievija nevarēja nereaģēt uz to, kas šajā valstī sāka notikt pēc valsts apvērsuma: “Kad sāka spīdzināt tos cilvēkus, kuri dzīvo šajās teritorijās, tikai par to, ka viņi sevi uzskata par saistītiem ar krievu kultūru, krievu valodu un savas tautas un senču tradīcijām, mēs ilgi cietām, ilgu laiku centāmies vienoties. Taču, kā tagad izrādās, mūs vienkārši vazāja aiz deguna, mānīja. Ne pirmo reizi tas ar mums notiek, tomēr mēs izdarījām visu iespējamo, lai noregulētu šo situāciju mierīgām metodēm. Tagad ir acīmredzams, ka tas nebija iespējams – pretinieks gatavojās, lai pārceltu šo konfliktu asā un karstā fāzē. Atkārtoju – mums neatlika nekas cits, kā darīt to, ko mēs darām tagad.”

Lasiet arī: Ilona Balode: Ironiskā veidā liktenis Ūdrim uztaisīja dabisko lobotomiju, apturēja viņu

Kā zināms, 24.decembrī apritējuši desmit mēneši, kopš pilna mēroga iebrukuma Ukrainā. Kopš 24.februāra, kad agri no rīta Ukrainā iebruka Krievijas karaspēks, dzīvību zaudējuši aptuveni 118 530 krievu karavīru, vairāk nekā 13 000 Ukrainas karavīru un vairāk nekā 440 bērnu.  Kara dēļ dati nav pārbaudāmi.

Saistītās tēmas: esesiešifašismskarš UkrainānacismsSSUkrainaVladimira Putins

youtube icon
Abonēt youtube