Vladimirs Solovjovs. Foto: Ekrānšāviņš

Krievijas propagandistu Vladimiru Solovjovu ļoti satracinājuši Vācijas kanclera Olafa Šolca vārdi, ka Rietumiem nevajadzētu ļaut Krievijai uzvarēt karā. Dusmu uzplūdā propagandists pieprasījis karaspēka nosūtīšanu uz Berlīni.

Krievijas prezidenta Vladimira Putina “rokaspuiša” histēriju izraisīja arī ziņas par ieroču, īpaši franču bruņutehnikas, nodošanu Ukrainai. Veselu minūti Solovjovs sūdzējies un ārdījies par Rietumiem.

“Tātad mums ir jāieved karaspēks Berlīnē, un tas nekad nav jāizved!” ārdījies Solovjovs, solot karaspēku ievest arī Parīzē un nekad no tās neizvest, ja Francija Ukrainai palīdzēs ar militāro tehniku.

Nežēlastībā krita arī komunistiskās varas iestādes, kas, pēc Solovjova domām, bija pārāk maigas attiecībā pret Eiropas valstīm, bet toreizējie valsts vadītāji – nodevēj. “Muļķi! Gorbačovs, Jeļcins! Kas izveda mūsu karaspēku no Austrumeiropas. Stulbais Hruščovs slēdza mūsu militāro bāzi Somijā! Raustītos tagad viņi visi… Klusētu, nebūtu ne sankciju, nekā… Amerikāņi pēc Otrā pasaules kara līdz šim brīdim okupē atsevišķas Austrumeiropas daļas, viņu karaspēks tur stāv, kāpēc mēs uz mājām aiztināmies?” bļaustījies Solovjovs.

 Ceturtdien, 20. janvārī, ASV paziņoja par jaunu 2,5 miljardu dolāru vērtu militārās palīdzības paketi Ukrainai. Arī Francija iepriekš solīja nodot Ukrainai bruņutehniku, tostarp Parīze izskata “Leclerc” kaujas tanku nodošanu ukraiņiem, vēsta Unian.

Ramšteinas sanāksmē, kas notiks piektdien, 20.janvārī, var tikt lemts jautājums par “Leopard” tanku piegādēm Ukrainai.

Tikmēr Latvijas aizsardzības ministre Ināra Mūrniece norāda, ka Ramšteinas sanāksmē Latvija, Lietuva, Igaunija, Polija un Apvienotā Karaliste kopā aicinās sabiedrotos un partnerus pēc iespējas ātrāk uzsākt papildu militārā atbalsta piegādes Ukrainai, lai sekmētu Ukrainas uzvaru kaujas laukā.

Iepriekš Tallinā ieplānotā Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Polijas un Apvienotās Karalistes aizsardzības ministru tikšanās notika attālināti, jo nelabvēlīgo meteoroloģisko apstākļu dēļ ministriem nebija iespēja ierasties Igaunijā. Latvijas aizsardzības ministre un Polijas aizsardzības ministrs sanāksmē piedalījās no Varšavas, Polijā, informē Aizsardzības ministrija.

Lasiet arī: Noskaidroti izplatītākie uzvārdi Latvijā: līderos Ivanovi un Bērziņi

Latvija tuvākajā laikā Ukrainai piegādās jaunus militārā atbalsta sūtījumus – “Stinger” pretgaisa aizsardzības raķetes, helikopterus, ložmetējus ar munīciju un bezpilota lidaparātus. Tāpat Latvija turpinās apmācīt dažāda līmeņa Ukrainas bruņoto spēku karavīrus, palielinot apmācību intensitāti, ar mērķi apmācīt vismaz divas reizes vairāk ukraiņu nekā 2022. gadā. Par papildu militāro atbalstu aizsardzības ministre Mūrniece paziņoja šonedēļ pēc tikšanās ar Ukrainas aizsardzības ministru Oleksiju Rezņikovu (Oleksii Reznikov) Kijivā, Ukrainā.

Ramšteinā, Vācijā, notiks Ukrainas Aizsardzības kontaktgrupas sanāksme, kurā tiksies vairāk nekā 50 valstu aizsardzības ministri, lai lemtu par jauna militārā atbalsta piegādēm Ukrainai.

youtube icon
Abonēt youtube