Foto: Pixabay

Par aizvadītā gada nozīmīgāko krīzi organizāciju vadībā tiek uzskatīta kratīšana Valsts ieņēmumu dienestā saistībā ar aizdomām par kukuļņemšanu un procesuālajām darbībām pēc pasūtījuma. Par to liecina ikgadējie Latvijas Krīžu topa dati, kas tiek veidoti aptaujājot ekspertus ar pieredzi valsts un privātā sektora organizāciju pārvaldē.

Jau ceturto gadu pēc kārtas tiek veidots Latvijas Krīžu TOP 10, kura mērķis ir konstatēt un izvērtēt aizvadītā gada nozīmīgākās krīzes situācijas organizāciju pārvaldē. Šoreiz ekspertu grupa apkopoja un izanalizēja 24 publiski izskanējušus aizvadītā gada notikumus, kuriem bija vērojamas krīzes situācijas pazīmes. No tiem tika atlasīti 12 notikumi, kuri tika piedāvāti izvērtēšanai plašākam ekspertu lokam ar pieredzi valsts un privātā sektora organizāciju pārvaldē. Respondenti tika lūgti novērtēt katra notikuma sabiedrisko nozīmīgumu skalā no 1 līdz 10. Kopumā tika saņemtas 84 speciālistu atbildes.

Pērnā gada Latvijas Krīžu TOP 10 (vieta/notikums/iegūtais vērtējums):

  1. Kratīšanas Valsts ieņēmumu dienestāsaistībā ar aizdomām par kukuļņemšanu un procesuālajām darbībām pēc pasūtījuma. (7,76)
  2. “Augstsprieguma tīkls”un “Sadales tīkls”nespēj pamatot pakalpojumu tarifu kāpuma nepieciešamību. (7,48)
  3. Šaubas par “Latvijas Gāzes”darbību valsts interesēs un tās nespēja apliecināt savu pozitīvo pienesumu Latvijas tautsaimniecībai. (7,38)
  4. 15 muitas amatpersonu aizturēšana saistībā ar iespējamu kukuļņemšanu. (7,15)
  5. Zemās atlīdzības dēļ 20 Onkoloģijas centra ārsti brīdina par iespējamu kolektīvo atlūgumu. (7,13)
  6. Pārmetumi Valsts policijaipar nepietiekošu spēju reaģēt uz cilvēku pulcēšanos pie pieminekļa Uzvaras parkā pēc ziedu novākšanas 10.maijā, un tam sekojošā iekšlietu ministres atkāpšanās. (6,89)
  7. Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojsaiztur Centrālās vēlēšanu komisijas priekšsēdētāju. (6,48)
  8. Kiberuzbrukums Latvijas valsts radio un televīzijas centram un traucējumi elektroniskā paraksta nodrošināšanā. (6,30)
  9. Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldeilgstoši nevar nodrošināt klientiem ērtu pasu un ID karšu izsniegšanu. (6,11)
  10. Telekanālam “Doždj” anulē apraides licenci. (6,01)

Komentējot topa rezultātus krīžu vadības treneris un konsultants Ojārs Stūre atzīst: “Šī gada topu var uzskatīt par sava veida satraukuma barometru. Organizāciju vadītāji ir nobažījušies, ka tādas sistēmiski svarīgas institūcijas kā Valsts ieņēmumu dienests un muita tā vietā, lai ar savu darbu vairotu paļāvību, joprojām raisa neuzticību. Par to liecina topa augšdaļā iekļuvušie notikumi saistībā ar procesuālajām darbībām pret šīm iestādēm un to darbiniekiem. Tāpat par satraucošām ir atzītas norises saistībā ar mūsu enerģētisko drošību un stabilitāti, kur svarīgu vietu ieņem tādi uzņēmumi kā ”Augstsprieguma tīkls”, “Sadales tīkls” un “Latvijas Gāze”.”

Lasiet arfī: FOTO | Lai atbrīvotu vietu Rīgas panorāmas ratam, pārstāda kokus

Topa izveidē piedalījās: krīžu vadības treneris un konsultants Ojārs Stūre,  LU profesors Daunis Auers,  PhD, pārmaiņu arhitekte, vadības konsultante Anita Gaile, “Mediju Tilts Public Affairs” direktors Filips Rajevskis, KPMG mārketinga un komunikācijas vadītāja Lita Grafa, RBS pasniedzēja, stratēģiskās personālvadības eksperte Daiga Ērgle un finansists un investors Māris Mančinskis.

youtube icon
Abonēt youtube