Foto: Polyrus/Flickr

Satiksmes ministrs Jānis Vitenbergs devis rīkojumu Satiksmes ministrijas (SM) padotības iestādēm un kapitālsabiedrībām, kas darbojas tikai Latvijas iekšējā tirgū, pārskatīt savas mājaslapas un izņemt no tām saturu krievu valodā. Tāpat ministrs aicinājis aktualizēt interneta vietnēs publiski pieejamo informāciju, atjaunojot to ar aktuālo politisko un ekonomisko situāciju pēc Krievijas iebrukuma Ukrainā.

Lai gan vairākas Satiksmes ministrijas kapitālsabiedrības pamatā darbojas tikai Latvijas iekšējā tirgū un tām nav vajadzības attīstīt eksportu un veidot sadarbību ar valstīm, kurām vieglāk ir komunicēt krieviski, joprojām to internetā vietnēs ir atrodams atsevišķs saturs krievu valodā.

Tāpat ir dažādi vizuālie materiāli un grafiskie risinājumi, kur Krievija līdzās citiem partneriem ir atainota kā viena no eksporta mērķa valstīm, informē SM.

“Krievijas militārais iebrukums Ukrainā, veicot neskaitāmus kara noziegumus un zvērības pret ukraiņu tautu, ir rosinājis piemērot plašu sankciju loku gan no Latvijas, gan no Eiropas Savienības puses. Ir nepieņemami, ka joprojām tiek komunicēts valodā, kuras nācija ir nodarījusi tik neiedomājamu postu. Mēs darām visu iespējamo, lai maksimāli mazinātu kravu pārvadājumus ar Krieviju, tajā pašā laikā ne mazāk svarīgi ir pārcirst šo mentālo saiti, kas atsevišķām ministrijas kapitālsabiedrībām velkas līdzi gadu desmitiem,” norāda satiksmes ministrs Jānis Vitenbergs.

Lasiet arī: Izraudzīts pērnā gada vārds, nevārds un spārnotais teiciens

Kā rīkojuma izpildes termiņš norādīts šī gada 7. februāris.

youtube icon
Abonēt youtube