Mārtiņš Freimanis. Foto: Ekrānšāviņš

Mārtiņam Freimanim otrdien, 7. februārī, apritētu 46 gadi – mūziķa dzimšanas dienā pie klausītājiem dodas dziesma, ko viņš radīja 16 gadu vecumā.

“Neprāta dziesma” ir viena no topošā mūzikas albuma “I am fine”, kuru veidos 12 līdz šim nedzirdētas mūziķa Mārtiņa Freimaņa dziesmas. Šīs dziesmas Mārtiņš radīja 90-tajos gados, laikā, kad mācījās Aizputes vidusskolā. Tolaik viņš tās izpildīja akustisko ģitāru pavadījumā kopā ar skolas laikā dibināto ansambļu “Ilze” un “Trīsstūris” dalībniekiem. Pilnībā saglabājot Mārtiņa Freimaņa radīto dziesmu mūziku un tekstus, katrai dziesmai tika meklēts un atrasts savs, īpašs skanējums.

Dziesmu aranžējumus veidoja mūziķi Normunds Kalniņš, Roberts Dinters un Ieva Tālberga. Tās izpilda īpaši šim projektam izveidots ansamblis: Normunds Kalniņš, Ieva Tālberga, Roberts Dinters, Zanda Štrausa, Raitis Eleris, Māris Zīlmanis, Kaspars Boroduško un Maija Kalniņa.

“Mums bija svarīgi izveidot katras dziesmas skanējumu tā, lai tajās saglabātu iespējami autentisku viena jauna cilvēka vēstījumu mūzikā, pirms viņš kļuva slavens. Vēlējāmies piešķirt tām mūsdienīgu skanējumu, vienlaikus nepazaudējot 90-tajiem gadiem piemītošo laikmeta iezīmju šarmu. Tāpat mums bija interesanti ieraudzīt, ka savos vēstījumos šīs dziesmas ir ļoti aktuālas arī šodien,” tā gana izaicinošo dziesmu atdzimšanas procesu raksturo šī projekta veidotāji.

Savu pirmo dziesmu pierakstu kladi Mārtiņš Freimanis noslēdzis ar uzšņāptu frāzi angļu valodā: “I am fine”. Tā arī izvēlēta par kopēju projekta nosaukumu.

Topošais mūzikas albums ir turpinājums koncertstāstam “I am fine”, kurš pirmizrādi piedzīvoja Liepājā, 2021.gadā. Projekta idejas autore un režisore Maija Kalniņa par šī koncertstāsta izveidi saņēma Liepājas Kultūras gada balvu.

Lasiet arī: Pie skatītājiem atgriežas Kobra – pieci interesantākie fakti par leģendāro seriālu

Albums “I am fine” un “Neprāta dziesma” ierakstīta “Roberts Dinters monochrome robot rec” studijā, ieraksta pēcapstrādi veica Juris Jevdokimičevs (“Wiktorijas skaņu ieraksti”). Studijas ieraksta producenti Roberts Dinters, Normunds Kalniņš un Ieva Tālberga. Projekta producente – Maija Kalniņa. Albums tapis ar Mārtiņa Freimaņa fonda atbalstu.

Saistītās tēmas: I am fineMārtiņš Freimanis

youtube icon
Abonēt youtube