Foto: Gatis Indrēvics (Aizsardzības ministrija)/Flickr

Šī gada janvārī Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Rīgas Zemgales iecirkņa amatpersonas aizdomās par ļaunprātīgu dedzināšanu, kas notika pērnā gada 4.decembrī Rīgā, Ziepniekkalnā, aizturēja divas personas. Tonakt kādas privātmājas teritorijā, kur tobrīd uzturējās Ukrainas pilsone ar ģimeni, tika iemesta stikla pudele, kas pildīta ar viegli uzliesmojošu šķidrumu.

Veicot izmeklēšanu, likumsargi noskaidroja, ka nozieguma iemesli nav saistīti ar Krievijas īstenoto karu Ukrainā un tajā nav saskatāmas naida nozieguma pazīmes, informē Valsts policija.

Pērnā gada 4.decembrī ap pulksten 1.50 Valsts policijā saņemts izsaukums uz kādu privātmāju Rīgā, Ziepniekkalnā, kur tās teritorijā tika mests ar pudeli, kas pildīta ar degšķidrumu. Nozieguma izdarīšanas rezultātā neviena persona necieta, taču tika nodarīts bojājums konkrētajam īpašumam.

Veicot virkni izmeklēšanas darbību, Valsts policijas Rīgas Zemgales iecirkņa amatpersonas noskaidroja, ka noziedzīgo nodarījumu, iespējams, izdarīja divas personas – 1986.gadā dzimis vīrietis un 1999.gadā dzimusi sieviete.

Abas personas tika aizturētas un atzītas par aizdomās turētām. Abas personas ir nonākušas policijas redzeslokā arī agrāk, aizturētas par dažādiem pārkāpumiem, proti, sadzīves konfliktiem, huligāniskām darbībām, tai skaitā, arī par pretošanos jeb uzbrukumu varas pārstāvim.

Kriminālprocesā iegūtas ziņas, ka noziedzīgs nodarījums izdarīts kāda vīrieša nekustamajā īpašumā, kas tobrīd tika izīrēts kādai Ukrainas pilsonei ar ģimeni. Izmeklēšanā skaidrojot notikušā apstākļus un motīvus, policijas gūtā informācija liecina, ka nozieguma motīvi nav saistīti ar Krievijas īstenoto karu Ukrainā un tajā nav saskatāmas naida nozieguma pazīmes.

Par minēto gadījumu likumsargi uzsāka kriminālprocesu pēc Krimināllikuma 185. panta otrās daļas, proti, par svešas mantas tīšu iznīcināšanu vai bojāšanu, ja tā izdarīta ar dedzināšanu. Par šādu noziegumu soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz desmit gadiem un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz trim gadiem vai bez tās.

Lasiet arī: FOTO & VIDEO | Rīgas zoodārza roņu ģimenē piedzimis mazulis

Aizturētajam vīrietim tika piemērots drošības līdzeklis apcietinājums, bet viņa līdzdalībniecei piemērots ar brīvības atņemšanu nesaistīts drošības līdzeklis.

Šobrīd izmeklēšana kriminālprocesā turpinās.

Valsts policija atgādina, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr tās vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek pierādīta likumā noteiktajā kārtībā.

Saistītās tēmas: prvātmājaRīgaugunsgrēksukraiņiziepniekkalns

youtube icon
Abonēt youtube