Foto: ivbogdan.comFlickr

Vairāk nekā desmit miljoni ASV pilsoņu ir pieteikušies  “Vagner” grupai, tādēļ pārtaukta Krievijas cietumnieku vervēšana, paziņojis Krievijas oligarhs Jevgeņijs Prigožins.  

Kā ziņo oligarha kontrolētais “Telegram” kanāls “Prigožina kepka”, “Vagner” esot reklamējies ASV, pēc kā grupējums saņēmis vairāk nekā desmit miljonus pieteikumu no ASV pilsoņiem, kuri vēlas “cīnīties pret NATO”.

“Šobrīd apsveram iespēju pieņemt darbā aptuveni miljonu Amerikas pilsoņu, tāpēc uz laiku esam apturējuši brīvprātīgo vervēšanu no Krievijas cietumiem, taču, ja būs attiecīgs pieprasījums no ASV Valsts departamenta, karotājus vervēsim arī ASV cietumos,” sacīja Prigožins.

“Vagner” samazina ieslodzīto vervēšanu, jo tas pārstāj būt būtisks spēks frontē, atsaucoties uz kara izpētes institūta ISW analītiķiem, ziņo Fakty.

ISW analītiķi uzskata, ka “Vagner”, visticamāk, turpinās vervēt cilvēkus cietumos, lai gan tas tiks darīts daudz mazākā mērogā. Šī parādība atbilst vispārējai tendencei, ka Bahmutas apgabalā “vagnerieši” lēnām tiek aizstāti ar Krievijas karaspēku. Pēc ekspertu domām, tas liecina, ka Krievijas militārā pavēlniecība, visticamāk, pakāpeniski atsakās no paļaušanās uz “Vagner” un līdz ar to no ieslodzīto kā lielgabalu gaļas izmantošanas.

Lasiet arī: Krītošās zvaigznes: slavenības, kas gājušas bojā aviokatastrofās

Kopš 2014. gada “Vagner” pastāv kā labi apmācītu profesionālu algotņu grupa. Tomēr grupa izrādījās pārāk maza pilna mēroga karam, un 2022. gada vasarā Prigožins savai privātajai armijai sāka masveidā vervēt cietumniekus. Kopumā Prigožins spējis savervēt aptuveni 50 000 krievu ieslodzīto, bet aptuveni 40 000 no tiem sešu mēnešu laikā karā Ukrainā nogalināti, sakropļoti, sagūstīti vai vienkārši aizbēguši.

Kopš 24.februāra, kad agri no rīta Ukrainā iebruka Krievijas karaspēks, dzīvību zaudējuši aptuveni 135 740 krievu karavīru, vairāk nekā 13 000 Ukrainas karavīru un vairāk nekā 440 bērnu.Kara dēļ dati nav pārbaudāmi.

youtube icon
Abonēt youtube