Mihails Gruzdovs. Foto izgūts no Facebook @Dailes teātris

Svētdien, 12. februārī, mūžībā devies režisors un aktiermeistarības pasniedzējs Mihails Gruzdovs, informē Dailes teātris.  

Mihails Gruzdovs dzimis 1953. gadā Valmierā. Studēja Vahtangova teātra augstskolas režijas fakultātē, deviņdesmoto gadu sākumā strādāja par Pēterburgas studijteātra “Krustceles” režisoru, bija arī šī teātra galvenais režisors un pasniedza aktiermeistarību un režiju Pēterburgas Teātra akadēmijā.

Kops 1993. gada sāka iestudēt izrādes Latvijas teātros. Kopš 2001. gada Latvijas Kultūras akadēmijas docents, aktiermeistarības pedagogs, kā arī maģistrantūras režijas meistarības docētājs. 2002. gadā, aktieru trupas aicināts un atbalstīts, kļuva par Dailes teātra māksliniecisko vadītāju.

No 2005. līdz 2009. gadam Mihails Gruzdovs bija Dailes teātra galvenais režisors. Gruzdovs iestudējis izrādes arī citos Latvijas teātros, tostarp Jaunajā Rīgas teātrī, Nacionālajā teātrī, Liepājas teātrī, Valmieras teātrī, Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātrī.

Iestudējis virkni spožu izrāžu uz Latvijas teātra skatuves, vairākkārt saņēmis gan “Spēlmaņu nakts” nominācijas, gan balvas par labākajām izrādēm.

Režisors 2008. gadā apbalvots ar Triju Zvaigžņu ordeni.

Lasiet arī: Sudden Lights par Eirovīziju: Darīsim visu, kas mūsu spēkos

Par režisoru sacīts, ka viņa darbi piesaistīja uzmanību ar augstvērtīgu saturu, garīguma meklējumiem, bet pats režisors – ar prasību pēc maksimālas aktieru personiskās klātbūtnes, cilvēciskas atvērtības un atdeves, norāda teātris.

Saistītās tēmas: Dailes teātrisMihails Gruzdovsmiris

youtube icon
Abonēt youtube