Foto: Pixabay

Vietnē “ManaBalss” vāc parakstus iniciatīvai par valsts finansējuma apturēšanu politiskajām partijām, kuru biedri rīkojas pretēji Satversmei. Minēto iniciatīvu līdz šim parakstījuši 93 cilvēki, taču, lai tā tiktu iesniegta izskatīšanai Saeimā, vajadzīgi vēl 9 907 paraksti.

“Atsevišķi 14. Saeimā ievēlētie deputāti ir jau vairākkārtīgi publiski pauduši Latvijas valsts pamatus un pamatvērtības noniecinošus uzskatus. Vienlaikus praksē pierādījies, ka Latvijas tiesībaizsardzības iestāžu rīcībā nav pietiekami precīzu juridisku instrumentu, lai šādas politiskās partijas un to biedrus ātri un efektīvi sauktu pie atbildības,” norāda iniciatīvas pieteicējs Mārtiņš Štāls.

“2020. gada 1. janvārī stājušies spēkā grozījumi Politisko organizāciju (partiju) finansēšanas likumā, saskaņā ar kuriem politiskās partijas ir tiesīgas saņemt palielinātu valsts finansējumu. Politisko partiju finansēšanas sistēmas mērķis ir panākt politisko partiju atkarības samazināšanu no privātajiem ziedojumiem, kā arī veicināt tādu politisko partiju darbību, kas notiek tiesiskā veidā un saskaņā ar valsts pamatvērtībām. Tiesībaizsardzības iestādēm jānodrošina skaidra normatīvā bāze, lai ātri un efektīvi novērstu prettiesisku un pret valsts pamatvērtībām vērstu politisko darbību,” teikts iniciatīvas pieteikumā.

Pēc iniciatora domām, “jānodrošina, ka valsts finansējuma izmaksas tiek apturētas tādām politiskajām partijām, kuru biedri ir publiski pauduši viedokli, kas ir pretējs valsts pamatvērtībām, piemēram, apzināti izplatīta maldinoša informācija, Latvijas okupācijas fakta noliegšana vai okupācijas varas veikto genocīdu noliegšana.”

Lasiet arī: VID aicina nesteigties ar deklarācijas iesniegšanu marta pirmajās dienās

Minēto iniciatīvu iespējams parakstīt šeit.

Saistītās tēmas: FinansējumsManaBalssPartijasSatversme

youtube icon
Abonēt youtube