Dace Rukšāne –Ščipčinska. Foto: Ieva Ābele, Saeima/Flickr

“Es pilnībā atbalstu aktrises, dzejnieces, multimākslinieces Marijas Luīzes Meļķes drosmi pateikt no skatuves to, ko viņa pateica un izdarīja,” sociālajā tīklā “Facebook” ierakstījusi bijusī Saeimas deputāte, rakstniece Dace Rukšāne – Ščipčinska.

“Es ļoti labi iztēlojos to elpu, to dunoņu viņas krūtīs, kas visu to pavadīja un apzinos arī to, ka tajā brīdī viņa neapzinājās, ka tā ir drosme. Bet tā bija. Un ir. Un dunoņa aug augumā. Es ticu, ka drīz vien notiks vienlīdzība. Notiks taisnība. Notiks Mariju, Kārļu, Ievu, Jāņu, Ilžu, Pēteru, Lindu, Edgaru, Evu, Kasparu un visu pārējo tiesību atzīšana. Vissmieklīgākais, ka nekas jau tik drausmīgs un daudz netiek prasīts – vien atļauja būt. Mēs to varam,” pārliecināta rakstniece.

Kā vēstīts, Nacionālās kino balvas “Lielais Kristaps” apbalvošanas ceremonijā par labāko aktrisi atzīta Marija Luīze Meļķe par galveno lomu filmā “Neona pavasaris”. Aktrise no balvas atteicās, norādot, ka būtu liekulīgi to pieņemt, kamēr valstī nav pieņemts Kopdzīves likums.

“Filma “Neona pavasaris” bija mana pirmā kino pieredze, tāpēc es īsti nezināju, vai es vispār varu kaut ko nospēlēt. (..) Es centos tīri cilvēcīgi izrādīt cieņu tai cilvēka dzīves pieredzei, kuru es attēloju. Šo ņemot vērā būtu liekulīgi no manas puses pateikt visiem paldies un nepateikt to, ka mums ir pienācis laiks valstī pieņemt dzīvesbiedru likumu. (..) Ceru, ka nevienam no jums tā nenolasīsies kā augstprātība, jo patiesībā man ir ļoti, ļoti žēl, ka es nevaru pieņemt šo “Lielo Kristapu”, jo tas ir valsts līmeņa apbalvojums par darbu, kurā es attēloju meiteni, ko realitātē šī valsts atsakās aizstāvēt. Tas būtu liekulīgi no manas puses, kamēr tas nemainās,” savā uzrunā teikusi aktrise.

“Kultūras ministrs laikam nav ieradies šovakar, es viņu neesmu manījusi, bet varbūt kāds no organizatoriem var viņam nogādāt šo, kamēr tas nemainās,” sacījusi Meļķe, atdodot atpakaļ organizatoriem iegūto balvu. Zālē klātesošie Meļķes uzrunu pavadījuši ar ovācijām un aplaudējuši stāvot kājās.

Lasiet arī: Drošības apsvērumu dēļ Rinkēvičs dzēsis savu TikTok kontu

Filma “Neona pavasaris” ir jauniešu drāma un naktsdzīves hronika. Filmas galvenā varone Laine ir studente, kas dzīvo Rīgas priekšpilsētā. Laikā, kad Laines vecāki pārstāj dzīvot kopā un viņai jāuzņemas atbildība par mazo brāli, Laine nonāk Rīgas pagrīdes reivu scēnā, kur viņa iemīlas reiverē Gundā un atklāj savu seksualitāti, teikts filmas  anotācijā.

youtube icon
Abonēt youtube